Mis on maadlus

Maadlus on kahevõitluse spordiala, kus võit saavutatakse läbi vastase seljatamise ehk vastase õlgade vastu matti surumise. Eesmärgi saavutamiseks on vaja maadlejal saada vastasest paremaid haarded heitmisteks, mahaviimisteks ja oponendi liikumise kontrollimiseks. Maadlus on parim üldfüüsilist vormi  arendav tegevus, kus on samaaegselt vaja nii kiirust, vastupidavust, jõudu ja plahvatust kui ka plastilisust ning tehnilist koordinatsiooni.

Maadlust loetakse maailma vanimaks spordialaks. Näiteks Prantsusmaal on leitud 15 300 aasta taguseid koopamaalinguid, mis kujutavad maadlust.

Treeninguid alustakse maadluses tihti juba 4-5-aastaselt. Võistlemisega tehakse algust keskmiselt 7-8-aastaselt, kuid maailmas on ka tippmaadlejaid, kes alustanud treeningutega alles 15-aastaselt (Heiki Nabi). Noorsportlaste treeningutel on suur tähtsus mängul, maadlusspordi juurdeviivate harjutuste sooritamisel ning oma keha ja vaimu võimete tundmisel ja arendamisel. Noorsportlaste kõrgeimaks eesmärgiks võivad maadluses olla maailmameistrivõistlused ja olümpiamängud. Maadlust on võimalik võistlustasemel harrastada välja väga kõrge eani - näiteks peetakse mailmameistrivõistlusi ka veteranide vanuseklassis, kus astuvad maadlusmatile 35- kuni 60-aastased maadlejad.

Maadlustehnikate õpimiseks vajaminev kannatlikkus, täpsus ja distsipliin tuleb kindlasti kasuks ka teistes eluvaldkondades.