SPORDIKLUBI ENGLAS

Maailmas on ainult kolm meest, kes tulnud maailmameistriks nii kreeka-rooma kui vabamaadluses. Üks nendest on Eesti mees August Englas (1925-2017), kelle järgi nimetatud ka meie spordiklubi.
2002. aastal helistas tänase spordiklubi eelkäija maadlusklubi Englase asutaja Voldemar Press isiklikult vanameistrile ja küsis luba vastloodavale klubile Englase nime andmiseks. Seitsmekordne Nõukogude Liidu ja Eesti meister arvas esiti, et elus oleva mehe nime pole vast spordiklubile sobilik panna. Väikese järelemõtlemise tulemusena ta siiski nõustus. Sellest hetkest sai Tartus alguse August Englase pärand.
Klubi algusaegdel tegeleti peamiselt kreeka-rooma maadluse treenimisega. 2013. aastal alustas Englases aktiivsema treeneritööga Voldemari poeg Kristjan Press. Eelneva ajaga võrreldes hakkas suuremat tähelepanu saama ka vabamaadlus. 2016. aastal liitus klubiga maadlustreener Olav Pukson.

Murrangulisemaks hetkeks peale klubi asutamist võib lugeda 2017. aasta sügist, kui maadluse kõrvale tekkis ka uus suund - alustati MMA ehk sportliku vabavõitluse treeningutega. Samaaegselt liitusid treeneritena Kadri Vilba, Sten Saaremäe, Kaupo Kokamägi, Alar Hutrov ja Ott Tõnissaar.

Klubi vanemtreeneri Voldemar Pressi treeningrühmadest on ajapikku välja kasvanud hulganisti tublisid sportlaseid. Edukamatest võib nimetada maailmameistrivõistlustel 5. koha ja kolmedel olümpiamängudel võistelnud Helger Hallikut. Samuti Saksamaad LVd esindanud ja Euroopa meistrivõistlustel mitmeid medaleid võitnud Andreas Steinbachi. Eesti meistrivõistlustelt on Englasesse toodud rohkem kui poolsada kuldmedalit ja kokku üle 200 poodiumikoha. Klubi ajalooliselt kõrge tase lubab loota edu ka uutel suundadel.

Spordiklubi Englas teeb koostööd Tartu Spordiseltsiga "Kalev", maadlusturniiridel võisteldakse koondnimetuse all Tartu Kalev-Englas. Kambja vallas tegutsetakse nimega Kambja Maadlusklubi Englas. 

Loe August Englase kohta lähemalt Wikipediast.