TULEMUSED TIITLIVÕISTLUSTELT

Sisukord:         

2022

Kreeka-rooma ja vabamaadlus

Eesti meistrivõistlused kreeka-rooma maadluses (täiskasvanud):
1. koht Artur Jeremejev
3. koht Daniel Jeremejev, Max Hristjuk

Eesti meistrivõistlused kreeka-rooma maadluses (juuniorid):
Kreeka-rooma maadlus
1. koht Artur Jeremejev, 
2. koht Max Hristjuk, Dan Ronald Lokk, Robin Krivmen
3. koht Daniel Jeremejev, Romeo Leius, Georg Kristerson, Jarek Borgmann, Renar Joonas

Meeskondlik I koht

Vabamaadlus
2. koht Renar Joonas
3. koht Robin Krivmen

Eesti meistrivõistlused kreeka-rooma maadluses U-15

1. koht Karlis Ander All
3. koht Robin Roots


2021

Kreeka-rooma ja vabamaadlus


Kadettide maailmameistrivõistlustel (Ungari) olid Eesti koondisega võistlemas kaks Englase noormaadlejat:
  • 7. koht: Artur Jeremejev
  • 19. koht: Georg Kristerson
Kadettide Euroopa meistrivõistlustel (Bulgaaria) olid Eesti koondisega võistlemas kaks Englase noormaadlejat:
  • 5. koht: Artur Jeremejev
  • 13. koht: Georg Kristerson
U15 Euroopa meistrivõistlustel (Bulgaaria) olid Eesti koondisega võistlemas viis Englase noormaadlejat:
  • 13. koht Meelis Jõesaar
  • 14. koht Robin Roots
  • 18. koht Marten Kuus
  • 20. koht Daniel Jeremejev
  • 21. koht Karlis Ander All
Eesti juuniorite meistrivõistlused  kreeka-rooma maadluses

1. koht Meelis Jõesaar, Artur Jeremejev
2. koht Max Hristjuk
3. koht Georg Kristerson, Dan Ronald Lokk

Meeskondlik I koht 

Eesti juuniorite meistrivõistlused vabamaadluses

3. koht Robin Krivmen
3. koht Renar Joonas

Eesti kadettide meistrivõistlused kreeka-rooma maadluses

1. koht Artur Jeremejev, Georg Kristerson
2. koht Robin Roots, Tambet Palgi 
3. koht Karlis Ander All, Renar Joonas  

Meeskondlik III koht

Eesti kadettide meistrivõistlused vabamaadluses

1. koht Artur Jeremejev 
2. koht Robin Roots, Renar Joonas

Meeskondlik III koht

U-15 Eesti meistrivõistlused kreeka-rooma maadluses

1. koht Marten Kuus
2. koht Robin Roots, Jarek Borgmann

Meeskondlik III koht

U-15 Eesti meistrivõistlused vabamaadluses

3. koht Marten Kuus

VABAVÕITLUS

Englas võitis vabavõitluse Eesti meistrivõistlustel noorte arvestuses (U14, U16 ja U18) meeskondliku esikoha, täiskasvanute arvestuses (18+) neljanda ja koguarvestuses kolmanda koha.

Individuaaltulemused:
1. koht: Taisto Teivil Kängsepp (U14), Remiro Möllits (U16), Ron-Andro Selter (U16), Anna-Liisa Tamson (U18 neiud), Roman Kurm (U18)
2. koht: Rene Lai (U18), Aksel Arna (18+), Ben-Bätryck Kurg (18+)
3. koht: Carl-Marten Leis (U16), Heinrich Schütz (18+)
5. - 6. koht: Markus Keres (U18)

Noorte (U14, U16, U18) maailmameistrivõistlustel (Bulgaaria) osales esmakordselt neli noort:
  • U16 Robin Variku  (1 võit)
  • U18 Ivar Sui (1 kaotus)
  • U18 Rene Lai (1 võit)
  • U18 Roman Kurm (1 kaotus)

2020

Kreeka-rooma ja vabamaadlus

Kalev/Englas võitis kreeka-rooma maadluse Eesti meistrivõistlustel U15 vanuseklassis meeskondliku 2. koha.

Individuaaltulemused:
  • 1. koht: Max Hristjuk
  • 2. koht: Daniel Jeremejev
  • 3. koht: Karlis Ander All, Meelis Jõesaar, Marten Kuus, Jarek Borgmann
Kalev/Englas võitis vabamaadluse Eesti meistrivõistlustel U15 vanuseklassis meeskondliku 3. koha.

Individuaaltulemused:
  • 1. koht: Max Hristjuk
  • 2. koht: Karlis Ander All, Daniel Jeremejev
  • 3. koht: Meelis Jõesaar
Kalev/Englas võitis kreeka-rooma maadluse Eesti meistrivõistlustel kadettide vanuseklassis meeskondliku 3. koha.

Individuaaltulemused:
  • 1. koht: Max Hristjuk
  • 2. koht: Daniel Jeremejev
  • 3. koht: Artur Jeremejev, Robin Krivmen
Kalev/Englas võitis vabamaadluse Eesti meistrivõistlustel kadettide vanuseklassis meeskondliku 3. koha.

Individuaaltulemused:
  • 1. koht: Max Hristjuk, Artur Jeremejev, Robin Krivmen
  • 2. koht: Daniel Jeremejev
Eesti täiskasvanute meistrivõistlused Kreeka-Rooma maadluses
  • 3. koht: Artur Jeremejev
Eesti täiskasvanute meistrivõistlused vabamaadluses
  • 3. koht: Artur Jeremejev
Maailma- ja Euroopa meistrivõistlused (U15 ja kadettid) jäid koroonapandeemia tõttu ära.

VABAVÕITLUS

Englas võitis vabavõitluse Eesti meistrivõistlustel üldarvestuses meeskondliku 1. koha.

Individuaaltulemused:
  • 1. koht: Roman Kurm (U16), Ron-Andro Selter (U16), Anna-Liisa Tamson (U18 neiud), Ivar Sui (U18), Daniel Sildva (U18)
  • 2. koht: Taisto Teivil Kängsepp (U14), Rene Lai (U16)
  • 3. koht: Gregor Veltbach (18+)
Euroopa ja maailmameistrivõistlused jäid koroonapandeemia tõttu ära.

LUKUMAADLUS

Eesti meistrivõistlused jäid koroonapandeemia tõttu ära.



2019

Kreeka-rooma ja vabamaadlus

Euroopa meistrivõistlustel U15 vanuseklassis olid Eesti koondisega võistlemas kolm Englase noormaadlejat.

Tulemused:
  • 5. koht: Artur Jeremejev
  • 13. koht: Max Hristjuk
  • 16. koht: Robin Samarüütel
Kalev/Englas võitis vabamaadluse Eesti meistrivõistlustel U15 vanuseklassis meeskondliku 2. koha.

Individuaaltulemused:
  • 1. koht: Max Hristjuk, Artur Jeremejev
  • 2. koht: Daniel Jeremejev, Georg Kristerson
  • 3. koht: Karlis Ander All, Robin Samarüütel
Kalev/Englas võitis kreeka-rooma maadluse Eesti meistrivõistlustel kadettide vanuseklassis meeskondliku 1. koha.

Individuaaltulemused:
  • 1. koht: Max Hristjuk, Georg Kristerson
  • 2. koht: Artur Jeremejev
  • 3. koht: Robin Samarüütel, Dan Ronald Lokk
Kalev/Englas võitis vabamaadluse Eesti meistrivõistlustel kadettide vanuseklassis meeskondliku 2. koha.

Individuaaltulemused:
  • 1. koht: Max Hristjuk, Georg Kristerson
  • 3. koht: Artur Jeremejev, Robin Samarüütel, Robin Krivmen
Kalev/Englas võitis kreeka-rooma maadluse Eesti meistrivõistlustel U15 vanuseklassis meeskondliku 1. koha.

Individuaaltulemused:
  • 1. koht: Max Hristjuk, Artur Jeremejev, Georg Kristerson
  • 2. koht: Tambet Palgi, Robin Samarüütel
  • 3. koht: Daniel Jeremejev, Meelis Jõesaar

VABAVÕITLUS

Maailmameistrivõistlused (Bahrein):
  • 5. - 8. koht (2 võitu, 1 kaotus): Kaupo Kokamägi
Euroopa meistrivõistlused (Itaalia):
  • 3. koht (2 võitu, 1 kaotus): Kaupo Kokamägi
Eesti meistrivõistlused (täiskasvanud & U18):
  • Üldarvestus: meeskondlik 2. koht
  • U18: meeskondlik 1. koht
  • 1. koht (täiskasvanud): Kaupo Kokamägi
  • 2. koht (täiskasvanud): Sten Mägi, Andreas Käärik
  • 1. koht (U18): Kevin Ojaveer, Rasmus Sepp
  • 2. koht (U18): Daniel Sildva
  • 3. koht (U18): Aksel Arna

LUKUMAADLUS

Eesti meistrivõistlused:
  • 1. koht: Sten Saaremäe


2018

Kreeka-rooma ja vabamaadlus

Õpilaste vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused kreeka-rooma maadluses (Ungari):
  • 7. koht: Artur Jeremjev
  • 8. koht: Max Hristjuk
  • 16. koht: Robin Krivmen
  • 20. koht: Georg Kristerson
Kalev/Englas võitis vabamaadluse Eesti meistrivõistlustel U15 vanuseklassis meeskondliku 3. koha.

Individuaaltulemused:
  • 1. koht: Max Hristjuk, Artur Jeremejev
  • 2. koht: Robin Krivmen
  • 3. koht: Karl-Eerik Karoles
Kadettide vanuseklassi Eesti meistrivõistlused:
  • 3. koht: Kristo Keero (vabamaadlus)
  • 3. koht: Dan Ronald Lokk (kreeka-rooma maadlus)
Kalev/Englas võitis kreeka-rooma maadluse Eesti meistrivõistlustel U15 vanuseklassis meeskondliku 1. koha.

Individuaaltulemused:
  • 1. koht: Max Hristjuk, Robin Krivmen
  • 2. koht: Artur Jeremejev, Georg Kristerson, Karl-Eerik Karoles, Robin Samarüütel
  • 3. koht: Tambet Palgi
Täiskasvanute vanuseklassis võitis kreeka-rooma maadluses 3. koha Hardo Toots.

VABAVÕITLUS

Maailmameistrivõistlused (Bahrein):
  • 5. - 8. koht (2 võitu, 1 kaotus): Kaupo Kokamägi
Euroopa meistrivõistlused (Rumeenia):
  • 2. koht (3 võitu, 1 kaotus): Kaupo Kokamägi
Eesti meistrivõistlused (täiskasvanud & U18):
  • Üldarvestus: meeskondlik 2. koht
  • U18: meeskondlik 1. koht
  • 1. koht (täiskasvanud): Kaupo Kokamägi
  • 1. koht (U18): Kevin Ojaveer, Aksel Arna
  • 2. koht (U18): Sten Mägi, Tanel Valgemäe
  • 3. koht (U18): Rasmus Klaos

LUKUMAADLUS

Eesti meistrivõistlused:
  • 1. koht: Sten Saaremäe

2017

Kreeka-rooma ja vabamaadlus

SK Kalev/Englas võitis vabamaadluse Eesti meistrivõistlustel U15 vanuseklassis meeskondliku 4. koha.

Individuaaltulemused:
  • 1. koht: Max Hristjuk, Artur Jeremejev
  • 3. koht: Georg Kristerson, Robin Krivmen
Kalev/Englas võitis kreeka-rooma maadluse Eesti meistrivõistlustel U15 vanuseklassis meeskondliku 1. koha.

Individuaaltulemused:
  • 2. koht: Max Hristjuk, Georg Kristerson, Robin Krivmen
  • 3. koht: Artur Jeremejev, Karl-Eerik Karoles, Dan Ronald Lokk
Kadettide vanuseklassis võitis kreeka-rooma maadluses 3. koha Kristo Keero.

Täiskasvanute vanuseklassis võitsid kreeka-rooma maadluses 3. koha Hardo Toots ja Madis Naarits.

Naiste vabamaadluses võitis 1. koha Kadri Vilba.

LUKUMAADLUS

Eesti meistrivõistlused:
  • 1. koht: Kaupo Kokamägi


2016

Kreeka-rooma ja vabamaadlus

Eesti meistrivõistlused vabamaadluses (õpilased):
  • 3. koht: Kristo Keero
Eesti meistrivõistlusted kreeka-rooma maadluses (õpilased):
  • 3. koht: Karl-Eerik Karoles
Eesti meistrivõistlused naiste vabamaadluses (täiskasvanud):
  • 3. koht: Kadri Vilba
Eesti meistrivõistlused vabamaadluses (täiskasvanud):
  • 3. koht: Sten Saaremäe
Eesti meistrivõistlused kreeka-rooma maadluses (täiskasvanud):
  • 1. koht: Hardo Toots
  • 3. koht: Madis Naarits

2015

Kreeka-rooma ja vabamaadlus

Kalev/Englas võitis Eesti meistivõistlustel kreeka-rooma maadluses meeskondlikult 3. koha.

Individuaaltulemused:
  • 1. koht: Hardo Toots
  • 2. koht: Kristjan Press
  • 3. koht: Ott Tõnissaar
Naiste vabamaadluses saavutas Kadri Vilba 3. koha.

Juunioride arvestuses saavutasime kreeka-rooma maadluses meeskondlikult 4. koha.

Individuaaltulemused:
  • 3. koht: Kevin Visk, Siim Vigel
Õpilaste vanuseklassis võitis kreeka-rooma maadluses 3. koha Kristo Keero.

2014

Kreeka-rooma ja vabamaadlus

Kalev/Englas võitis Eesti meistrivõistlustel kreeka-rooma maadluses meeskondlikult 2. koha.

Individuaaltulemused:
  • 1. koht: Kristjan Press
  • 2. koht: Ott Tõnissaar, Hardo Toots
  • 3. koht: Leimar Pärtmaa
Vabamaadluses lisandus Eesti meistrivõistlustelt üks 3. koht: Kaupo Kokamägi .
Juunioride arvestuses võitis kreeka-rooma maadluses 1. koha Madis Naarits (-66 kg).

MEESKONDLIKUD TULEMUSED EESTI MEISTRIVÕISTLUSTELT ALATES 1979 

Kreeka-rooma ja vabamaadlus

Eesti meistrivõistlustel kreeka-rooma maadluses on saavutatud meeskondlikult täiskasvanute vanuseklassis:
  • 1. koht: 1998, 1999, 2000
  • 2. koht: 1993, 1995, 1996, 2014
  • 3. koht: 1994, 2015
Eesti meistrivõistlustel kreeka-rooma maadluses on saavutatud meeskondlikult juunioride vanuseklassis:
  • 1. koht: 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2021, 2022
  • 2. koht: 2001, 2002
  • 3. koht 1995
Eesti meistrivõistlustel kreeka-rooma maadluses on saavutatud meeskondlikult kadettide vanuseklassis:
  • 1. koht: 1999, 2019
  • 3. koht: 1998, 2020
Eesti meistrivõistlustel vabamaadluses on saavutatud meeskondlikult kadettide vanuseklassis:
  • 2. koht: 2019
  • 3. koht: 2020

Eesti meistrivõistlustel kreeka-rooma maadluses on saavutatud meeskondlikult U15 vanuseklassis:
  • 1. koht: 2017, 2018, 2019
  • 2. koht: 2020
Eesti meistrivõistlustel vabamaadluses on saavutatud meeskondlikult U15 vanuseklassis:
  • 2. koht: 2019
  • 3. koht: 2018, 2020

EESTI MEISTRIVÕISTLUSED 1979-2013

Kuni 20-aastaste noorte medaleid on kogutud rohkem kui 115.
Täiskasvanute medalivõite on üle 60ne.

OLÜMPIAMÄNGUD 

Olümpiamängudele on läbi rahvusvahelise kadalipu pääsetud viis korda, seda kahe sportlasega
  • Andreas Steinbach (2 x 5. koht)
  • Helger Hallik (10., 15. ja 16. koht)

MAAILMAMEISTRIVÕISTLUSTE PARIMAD KOHAD

  • Andreas Steinbach (2. koht)
  • Helger Hallik (5. koht)
  • Artur Jeremejev (7. koht) (kadett)
  • Tõnis Naarits (8. koht)
  • Kristjan Press (16. koht) (kadett)
  • Margus Rääk (27. koht) (kadett)

EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSED

  • Andreas Steinbach (3., 2. ja 3. koht)
  • Helger Hallik (6., 8. ja 9. koht)
  • Tõnis Naarits (18. koht)
  • Kadett: Kristjan Press (23. koht) 
  • Kadett: Artur Jeremejev (5. koht)
  • Kadett: Georg Kristerson (13. koht)
  • U15: Meelis Jõesaar(13. koht
  • U15: Artur Jeremejev (5. ja 7. koht)
  • U15: Max Hristjuk (8. ja 13. koht)

NSV LIIDU MEISTRIVÕISTLUSED

NSV Liidus, kus konkurentsis 16ne riigi tippmaadlejad, jõudsid meilt ettepoole:
  • Helger Hallik (3. ja 5. koht)
  • Feliks Press (6. ja 8. koht)
  • Heldur Villemson (8. koht)
  • Toomas Käosaar ("Trud" meistrivõistlused: 2. koht)

MAAILMA GRAND PRIX ja FILA A-KATEGOORIA TURNIIRID

  • Feliks Press (Norra 1. koht, Soome 1. koht)
  • Helger Hallik (2 x esikolmikus)
  • Tõnis Naarits (3. koht)
  • Andreas Steinbach (2 x 3. koht)
  • Kristjan Press (3. koht)
  • Tõnis Tamm (Põhjamaade meistrivõistlused: 1. koht)
  • Martin Kannela (Põhjamaade meistrivõistlused, kadetid: 1. koht)

VÄLISKLUBIDES VÕISTELNUD MAADLEJAD

  • Helger Hallik (Aachen TV Eintracht, Saksamaa)
  • Kristjan Press (ASV Kollnau, Saksamaa; Östhammars BK, Rootsi; Cincinnati Wrestling Club, USA)
  • Margus Rääk (Östhammars BK, Rootsi)
Voldemar Pressi treeninggrupist võrsunud maadlussportlased on osalenud rahvusvahelistel tiitlivõistlustel (olümpiamängud, Euroopa- ja maailmameistivõistlused) erinevate vanuseklasside peale kokku ca 50 korda.