Eile, 16. veebruaril, toimusid Haapsalus Eesti esimesed rahvusvahelise maadlusliidu (UWW) võistlusreeglite järgi peetud lukumaadluse võistlused lastele ja noortele. Võistlema olid tulnud poisid-tüdrukud-neiud-noormehed sünniaastatega 2000-2013 - kokku 84 noort 11st klubist ja kolmest riigist: Eestist, Lätist ja Soomest.
Englasest olid sel korral maadlemas MMA osakonna noored, keda pärast veebruarikuiseid haigustelaineid jõudis matile 19. Võistlus oli paljudele noortele esimene väga mitmes mõttes – nii spordivõistlusena üldse kui ka erialasemas mõttes – just lukumaadluses võistlemise kujul.
Kokku saime pidada 26 matši - tulemuseks 13 võitu ja 13 kaotust. Täpsed tulemused leiad siit: https://smoothcomp.com/en/event/1389/results. Klubide arvestuses saavutasime lätlaste järel kolme kulla, viie hõbeda ja nelja pronksiga teise koha, mis oli Eesti klubide hulgas parim saavutus.

Väga suure naeratuse tõi näole Englase kõige noorem osaleja Artur (vanuseklass 2010-2011), kes tõdes endast mõnevõrra suuremate poistega peetud mõõduvõttude järel matilt tulles täie tõsidusega: “Treener, ma väga pingutasin!” :) Artur oli tõesti väga tubli ning matil tegutsedes oli näha, et kasutusse läksid päris mitmed trennis õpitud võtted. Boonusena tõid kõige täpsemalt sooritatud tehnikad matšides ka esimesed tehnilised punktid ning väga suure ja siira sportimise rõõmu :) Artur treenib Englases MMA grupis “Algajad 5-9”.

Englase MMA gruppi “Algajad 10-14" esindasid võistlustel aga tüdrukud Elisabeth, Anna-Liisa ja Mia (liidetud vanuseklass: 2004-2007). Kuna meie tüdrukute punt on väga vinge ning kogu trennimöllu käigus esitatakse üksteisele üha uusi väljakutseid, siis üldse mitte suure üllatusena tegid kõik kolm neidu ka võistlusmatil tubli esituse – seda nii tehnilises mõttes, kui ka oma sportliku suhtumisega, mida võiks iseloomustada väljendiga tough cookie :) Kõigil kolmel tuli küll matil oluliselt suurema kogemustepagasiga soomlannalt vastu võtta kaotus, aga vaid viiekuulise treeninguga on saavutatud oskused, mis võimaldasid ka neil endil juba tehnilisi punkte koguda. Ühtlasi on hea näha, et tüdrukute huvi igas vanusegrupis nii vabavõitluse kui ka maadlusalade osas on aina kasvamas.

Lühikest intervjuud Arturi ja Miaga saad vaadata ka uudistesaate Aktuaalne Kaamera lõpuosas, alates 17:05 pealt: https://etv.err.ee/906063/aktuaalne-kaamera-ilm

Ron (2006), Kevin (2006), Ivar (2003) ja Artur R (2003), kes on MMA grupi “Võistlejad” nooremad liikmed, võistlesid eestlaste, lätlaste ja soomlase vastu ning statistilises mõttes tuli nii võite kui kaotusi. Kõik poisid olid hästi valmistunud ning motiveeritud ennast proovile panema ja end ületama, mida matil ka tehti. Poisid alustasid treeningutega aasta ja viis kuud tagasi. Ühtlasi oli nende poiste puhul ka kõige rohkem näha seda, kui palju on andnud juurde ühised treeningud meie maadluse võistlejate grupiga.

Markus (2002), Gregor (2002), Kaur (2002) ja Artur B (2001), kes treenivad MMA grupis “Algajad 15-18”, tegid 5-kuulise treeningkogemuse pealt väga südikad etteasted. Kuigi nende siht on võistelda vabavõitluses, otsustasid kõik neli võtta kogemuse saamiseks osa ka lukumaadluse võistlusest. Kõige pingelisema lahingu pidas siin Markus, kes sai pidada ühe ülimalt võitlusliku matši, mille võitis 7:7 punktiseisu pealt alistusega. Artur B astus üles aga meie enda võistlejate grupi sportlaste vastu ning pani lauale ka korraliku üllatuspommi, kui saavutas ühe võidu läbi vastase alistamise. Kaur sai siin pidada koguni 4 lahingut ning Gregor, kellel oma vanusegrupis vastaseid ei olnud, pidas ainsa matši üks vanuseklass kõrgemal. Kõigile neljale kuhjaga kogemust :)

Aksel (2001), Kevin O (2001), Sten (2000), Andreas (2000), Kristian (2000) ja Markko (2000), kes on MMA grupi “Võistlejad” vanemad sportlased, said kõik pidada võitluslikke lahinguid. Kui Kevin, Sten ja Kristian pidasid matše vaid omavahel, siis Aksel, Andreas ja Markko võtsid mõõtu ka teiste klubide esindajatega. Andreas ja ka Aksel, kes pidas sitke lahingu Läti esindajaga, said mõlemad võtta mõõtu ka vastastega, kellega samuti MMA areenil kohtutud – kuigi matšide tulemusteks olid kaotused, sai nendest tugevasti kogemust ammutatud.

Englase vabavõitlejate järgmine võistlus on 9. – 10. märtsil Tallinnas toimuvad MMA Eesti meistrivõistlused, kus astutakse üles nii juunioride (16-17-aastased) kui ka täiskasvanute (18+) klassides.