Kevad käes, päike väljas ja meil on värsked uudised, mille kallal oleme alates märtsikuu algusest tegutsenud ning kuhu 18. aprillil kõik projektiga alustamiseks vajalikud allkirjad alla said - loome Tartusse kaasaegse vabavõitluse treeningsaali, aadressile Pikk 12. See tähendab, et millalgi suvel (hiljemalt 1. august 2022) hakkame tegutsema uues asukohas: Ülejõe linnaosas üsna tänavate Pikk ja Raatuse ristumiskohas (150m), aadressil Pikk 12.

Mis läheb paremaks?

  • SAALI TULEB TÄISMÕÕDUS VABAVÕITLUSE VÕISTLUSAREEN EHK PUUR. 8-meetrise läbimõõduga puur paikneb otse saali põrandal ning on sobilik nii tugevateks treeninguteks kui ka võistluste korraldamiseks. Põrandapuur on oluliselt kergem ja kiiremini paigaldatav kui platvormil puur, mis teeb selle laagritesse kaasa võtmiseks võrdlemisi lihtsaks.
  • 30% ROHKEM MATIPINDA. Suureneb nii põrandapinna ruutmeetrite arv kui ka pehmendatud seinapind, mis teeb omakorda rohkem põrandapinda kasutuskõlblikuks.
  • JÕUSAAL. Paneme 50m2 pinna peale üles võitlusspordiks vajaliku sisustusega jõusaali, mis tähendab, et me ei pea enam sportlastega otsima linna pealt erinevaid jõusaalivõimalusi. Samuti saame jõutreeninguid siduda paremini ka laste, noorte ja täiskasvanute võitlustreeningutega. Tõenäoliselt saab jõusaal olema saali lahtioleku aegadel vabas kasutuses kõikidele meie spordiklubi liikmetele, ka väljaspool oma grupi tavatreeningute aegu.
  • AVARAMAD OLMERUUMID. Suuremad riietusruumid, meestele rohkem dušše, parem ruumilahendus.
  • ASUKOHT. Kuigi tänastele trennihuntidele võib teekond pikemaks minna, siis suures pildis on uus asukoht üle kogu Tartu paremini ligipääsetav ning kõige rohkem paraneb olukord neile, kes kasutavad linnas liiklemiseks ühistransporti. See avaldab kindlasti positiivset mõju vabavõitluse harrastajate arvule, mis omakorda annab jõudu juurde sportliku taseme tõusule, sest paraneb klubisisene konkurents.
Kokku on uues saalis meie kasutuses 364m2, millest 240m2 läheb treeningsaali alla, 50m2 jõusaalile ning ülejäänu jääb olmeruumidele (võrdluseks: tänane saal on 170m2, millest mati all on 125m2).

Miks just praegu?

Aus vastus on, et see on puhas asjaolude kokkulangemine. Vajadust suurema pinna ja kaasaegsema sisustuse kohta (puur + jõusaal) oleme endale teadvustanud juba ammu, aga pigem kusagil lähitulevikus. Samas selliseid ruume, mis vastaksid meie vajadustele (ruutmeetrite arv vs ruumilahendus vs ühine nägemus pinna omanikuga vs hind vs saadavus meile sobival ajahetkel) on ülivähe. Oleme kinnisvaraturul aktiivselt silma peal hoidnud 5+ aastat ning praegune võimalus tundus lihtsalt liiga hea, et seda käest lasta.

Soovime siinkohal tänada ka meie praegust võõrustajat Aleksei Saali (Lumira OÜ), kes on olnud meile väga heaks ja sporti toetavaks partneriks, kellega on kõik kokkulepped alati pidanud ning kes ka praegusel uude saali kolimise plaani tegemisel on olnud igati abivalmis. Aitäh, Aleksei!

Kas oleks võimalik aidata?

Jah! Ettevõtmine on suur ja töömahukas ning oleme selle jaganud kolme etappi:
  • Saali ettevalmistamine kolimiseks - ehitustööd. See on kõige töömahukam osa, kus on võimalik toetada rahaliselt või panustades tööga (proovime mõned lihtsamad ent samas mahukamad tööd paigutada ühte kokku ja neid talgute korras ära teha - abikäed on teretulnud).
  • Saali sisustamine ja sisse kolimine. Ka siin on võimalik toetada kas rahaliselt või töökätega. Kuigi ka selles etapis on mõned ehitustööd, on neid juba oluliselt vähem ning suurem töö koosneb asjade vedamisest, autosse peale/maha laadimisest ning õigesse kohta paigutamisest.
  • Kui saal kõige esmavajalikuga sisustatud (suurem maadlusmatt, seinapehmendused, puur, riietusruumid, esik) ja saame treeningutega algust teha, jätkame treeningvahendite hankimisega, mis on vajalikud saali täismahus töölesaamiseks (peamiselt jõusaali sisustus ja võitlustreeningute lisavarustus). Siin on võimalik panustada rahaliselt.
Rahaline panus on võimalik anda kas MMA Eesti MTÜ kontole (vajadusel arve alusel) või otse ehitustööde / tootmistööde tegijale (arve alusel). Kõikidele toetushuvilistele näitame ette ka oma eelarve.

Kuni uude saali kolimiseni jätkuvad treeningud tavapärases rütmis meie praguses Aardla saalis. Võibolla tuleb suvel seoses Aardla saali tagastamisega (peame seal tegema ka natuke ehitustöid) ja uude saali kolimisega (päris ühe nädalaga me asju üle ei suuda viia) natuke ebamugavusi, aga proovime korraldada nii, et kõik välja kuulutatud treeningud siiski toimuksid.

Jõudu meile! :)

Ott Tõnissaar (55 73 094 / ott [ät] englas.ee)
Aksel Arna (55 607 800 / info [ät] englas.ee)
Spordiklubi Englas