Alates 7. märtsist hakkavad Tartu Hansa Kooli matisaalis toimuma sportliku vabavõitluse treeningud 2. - 5. klassidele. Treeningud toimuvad esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 14.00-15.30. Osalema on oodatud ka teiste koolide õpilased (sissepääs koolimaja peauksest). Treeninguid viib läbi spordiklubi Englas treener Ott Tõnissaar, kuutasu 35€. Lisainfo ja registreerimine 55 73 094 / ott [ät] englas.ee, või tule lihtsalt kohale (selga spordiriided ja kaasa veepudel).

Mis on MMA?

MMA (inglise keeles Mixed Martial Arts) ehk sportlik vabavõitlus, või ka lihtsalt vabavõitlus, on kahevõitlusala, mille eesmärgiks on selgitada sportlikus keskkonnas välja parim võitleja. MMA sisaldab võitluse kõiki distantse (püstivõitlus, lähivõitlus, maasvõitlus) ja vastase ees edu saavutamiseks võib kasutada nii löömis- kui ka maadlustehnikaid (NB! Noortespordi turvalisuse tõstmiseks ja laiema kandepinna saavutamiseks on alla 18-aastastel kõik löögid pähe keelatud). Vabavõitlus on võistlusspordina mitmekesine, realistlik ja vaatemänguline. Kõike seda on ka harrastusspordis, ent treeningutel paneme selle vormi, mis on turvaline ja hästi omandatav.

Mida 2. - 5. klassi õpilased trennis teevad?

Noortetreeningud koosneva üldkehalisest ettevalmistusest ja võitlustehnikate õppimisest. Treeningud on mängulised ja põnevad, olulisel kohal on akrobaatika. Võitlustehnikate õppimine koosneb maadluse, lukumaadluse ning löögitehnikatest - kõike seda tehakse samm-sammult ja turvaliselt. Noored õpivad treeningpartneri kontrollimist püstimaadluses, heiteid ja mahaviimiseid, treeningpartneri kontrollimist maas ning ka seda, kuidas saada maast ebasoodsatest asenditest tagasi püsti. Vastutustunde kasvades lisatakse juurde alistustehnikad. Löögitehnikate õppimine algab võitlusvalmilt püsti liikumisest, millele lisatakse järgemööda käe- ja jalalöökide sooritamine koos õigete kaitsetehnikatega. Kõige selle käigus õpivad noored kontrollima enda jõudu ja liigutusi, arvestama oma treeningpartneritega ning areneb püsivus ja distsipliin. Enesekindlus kasvab läbi pingutuse ja õnnestumiste.

Milline on treeninguteks sobiv riietus?

Treeningutel kantakse pikki või lühikesi spordipükse ja lühikeste või pikkade varrukatega särki. Riietusel ei tohi olla lukke, trukke, nööpe jms. Mida parajama suurusega riided on, seda parem - lotendavad särgid ja püksid võivad takerduda treeningpaarilise sõrmede või varvaste taha ja selliselt ka viga teha. Mugav on kasutada ka nn kompressioon-tüüpi riideid - liibuvaid maadlussärke ja –pükse. Treeningud toimuvad paljajalu. Kindlasti võta kaasa ka joogipudel ning pesemisvahendid.

Millist varustust treeningutel vaja läheb?

Kevadhooajal (maikuu lõpuni) kohustuslikku varustust ei ole. Kes soovivad osaleda ka suvises spordilaagris, peaksid endale enne suvepuhkusele minekut hankima lahtise peopesaga MMA amatöörkindad (hinnad alates 40€) ja jalakaitsmed (hinnad alates 12€). Nii kindaid kui jalakaitsmeid on võimalik soetada treeningutel kohapeal.