Avame oktoobri alguses sportliku vabavõitluse treeninggrupid neljas Tartu koolis:
  • Hansa Kooli matisaal - treeningud teisipäeviti kell 14.00-15.30, esimene treening 3. oktoobril
  • Veeriku Kooli matiruum - treeningud kolmapäeviti kell 14.00-15.30, esimene treening 4. oktoobril
  • Variku Spordihoone matisaal - treeningud neljapäeviti kell 14.00-15.30, esimene treening 5. oktoobril
  • Raatuse Kooli matisaal - treeningud reedeti kell 14.00-15.30, esimene treening 6. oktoobril
Treeningutele on oodatud 1. - 4. klasside õpilased. Osalema on oodatud ka teiste koolide õpilased (sissepääs koolimajade peauksest). Treeninguid viivad läbi spordiklubi Englas treenerid Ott Tõnissaar, Aksel Arna ja Martti Orav. Kuutasu 20€.

Lisainfo: Ott Tõnissaar – 55 73 094, ott@englas.ee
Registreerimine: https://forms.gle/i29Cw8rHDF4v5dBD7

Mis on MMA?

MMA (inglise keeles Mixed Martial Arts) ehk sportlik vabavõitlus, või ka lihtsalt vabavõitlus, on kahevõitlusala, mille eesmärgiks on selgitada sportlikus keskkonnas välja parim võitleja. MMA sisaldab võitluse kõiki distantse (püstivõitlus, lähivõitlus, maasvõitlus) ja vastase ees edu saavutamiseks võib kasutada nii löömis- kui ka maadlustehnikaid. (NB! Noortespordi turvalisuse tõstmiseks on alla 18-aastastel võistlustel kõik löögid pähe keelatud). Vabavõitluse matše peetakse võrkaiaga piiratud areenil ehk puuris. MMA on võistlusspordina mitmekesine, realistlik ja vaatemänguline. Kõike seda on ka harrastusspordis, ent treeningutel pannakse see vormi, mis on turvaline ja hästi omandatav.

Mida 1. - 4. klassi õpilased trennis teevad?

Noortetreeningud koosneva üldkehalisest ettevalmistusest ja võitlustehnikate õppimisest. Peamine eesmärk on anda laste kehalisele aktiivsusele läbi mitmekesise kehalise tegevuse ja kaasahaaravate mängude hoogu juurde. Treeningud on mängulised ja põnevad, olulisel kohal on akrobaatika.
Võitlustehnikate õppimisel alustatakse võitlusasendist ning löögitehnikate ja maadlusvõtete algoskustest. Kõige selle käigus õpivad lapsed kontrollima enda jõudu ja liigutusi, arvestama oma treeningpartneritega ning areneb püsivus ja distsipliin. Enesekindlus kasvab läbi pingutuse ja õnnestumiste.

Milline on treeninguteks sobiv riietus?

Treeningutel kantakse pikki või lühikesi spordipükse ja lühikeste või pikkade varrukatega särki. Riietusel ei tohi olla lukke, trukke, nööpe jms. Mida parajama suurusega riided on, seda parem. Treeningud toimuvad paljajalu. Kindlasti võta kaasa ka joogipudel ning pesemisvahendid.

Millist varustust treeningutel vaja läheb?

Koolitreeningutel kohustuslikku varustust ei ole.