Laupäeval (14. mai 2022) toimus Tallinnas hooaja viimane kodumaine vabavõitlusturniir EST Cage, kus tartlased olid väljas nelja sportlasega. Pärast tugevaid lahinguid naasid Englase poisid koju kolme turniirivõidu ja ühe hõbedase medaliga.
Rene Lai (U18 -70,3kg) võitis Tallinna spordiklubi Tokon esindajat alistusega (tagantkägistus) ning kuna hommikusel kaalumisel selgus, et teine vastane sel päeval kohale ei ilmunud, siis andis matšivõit võidu ka turniiriarvestuses. "Enesekindel sooritus ja matšipilt, mida oli tehniliselt nauditav vaadata," võtab treener Ott Tõnissaar Laia matši kokku. Sportlase enda sõnutsi oli pigem kahju, et pidi piirduma vaid ühe matšiga, sest ettevalmistus oli hea ning valmisolek raskete matšide pidamiseks kõrge.
Ron-Andro Selter (U18 -77,1kg) pääses loosiga otse poolfinaali, kus võitis Leedu sportlast kohtunike ühehäälse otsusega. Finaalis oli vastaseks Tallinna vabavõitlusklubi RAMM esindaja Henri Must, kelle üle saavutati võit samuti kohtunike ühehäälse otsusega. "Füüsiliselt oli Selter heas vormis, aga tehnilis-taktikaline sihik polnud võibolla kõige paremini paigas. Samas sellisel päeval oma asja ikkagi ära tegemine näitab juba teatavat taset," tõdeb Tõnissaar ja lisab, et vastased olid päris sitked. "Leedukas võistleb muidu -83,9 ning tuli nüüd alla -77,1 peale - vist kõige suurem vastane kasvult-kaalult, kellega Selter üldse kunagi matši teinud; teine vastane oli MMi koondise kandidaat, päris korraliku maadlus-suutlikkusega läbi kogu matši." Selter sai ka kohtunike ja treenerite ühehäälse otsusega ühe kahest võistlusel välja antud eripreemiast - karika slõuganiga "Võidutahte eest!".
Taisto Teivil Kängsepp (U16 -57kg) pistis rinda kahe leedukaga ning võitis mõlemad matšid kohtunike otsusega. Treeneri arvates oli ka Kängsepal siin-seal kohti, mis vajavad veel lihvimist, kuid sellele vaatamata oli matšipilt domineeriv ning vastastele väga hingamisruumi ei antud. "Kängsepp liikus U16 vanuseklassi alles poolteist kuud tagasi ning on juba suutnud näidata, et vanemate poistega hakkamasaamine talle suuri probleeme ei valmista," lisab Tõnissaar. Carl-Marten Leis (U16 -72kg) pidi Tallinna spordiklubi Tokon matšis vastu võtma alistusega kaotuse ning sai tulemuseks hõbemedali. Kahjuks jäi pidamata turniiri teine matš kuna üks Leedu sportlane langes viimasel hetkel võistluselt välja. "Tegemist on Leisi esimese võistlushooajaga ning arvestades, et see on Leisi teine treeninghooaeg ning kui südikalt ta on pidanud lahinguid endast tugevamate vastaste vastu, siis võib igati rahul olla," kommenteerib Tõnissaar. Edasi ootab Englase vabavõitlejaid ees treeninglaagrite periood ning loodetavasti juuli lõpus - augusti alguses Abu Dhabis toimuvad noorte maailmameistrivõistlused.