19. jaanuaril toimus Tartu Ülikooli spordihoones vabavõitluse võistlus Vabaring 8, kus Englast esindasid võistlejate grupist Kristian Feldmann (18), Aksel Arna (17), Kevin Ojaveer (17) ja Sten Mägi (18) ning alles esimest aastat 15-18-aastaste algajate grupis treenivad Taavi Hausenberg (16), Kaur Kanarbik (16), Gregor Veltbach (16) ja Rasmus Sepp (16).
Kõik noormehed pidasid tugevad lahingud ja oli näha, et nii võistlejatel kui ka alles spordiga alustajatel jääb trennis õpitu ja harjutatu iga päevaga aina paremini külge ning seda suudetakse teha ka võistlustel, vastase surve all. Võitjatena väljusid matšidest sel korral Feldmann, Ojaveer ja Mägi - Feldmanni paremuse väljaselgitamiseks läks vaja kohtunike otsust, Ojaveer ja Mägi lõpetasid võitluse alistusega juba enne lõpukella. Arnale ja Kanarbikule sellelt võistluselt tulemuseks kaotused, kuid matšide sisu näitas, et trennist trenni toimuv areng on hea.

Hausenberg, Veltbach ja Sepp pidid sel korral aga leppima sparrimatšidega, mis tähendab n-ö sõpruskohtumist natuke piiratumate reeglitega - lahendus, mida kasutatakse, kui sarnases kehakaalu ja/või tasemega vastaseid ei leidu, kuid on soov siiski ka raskema ja/või suurema kogemustepagasiga vastase vastu ringi astuda.

Sportlasi aitas võistlustel soojendada ja ette valmistada Englase treener ja profisportlane Sten Saaremäe. Tänusõnad ka Pärnu spordiklubi MMAces pealikule Henri Hiiemäele, kes samuti meie suurele tiimile kriitilisel hetkel abiks oli :)

Järgmine võistlus on 9. - 10. märtsil Tallinnas peetavad Eesti meistrivõistlused.