Sel nädalal peeti Bahreinis vabavõitluse maailmameistrivõistlused, kus Eesti esindaja, Tartu spordiklubi Englas võitleja Kaupo Kokamägi (kergekaal, -70,3 kg), saavutas 5. - 8. koha. Tegemist on Eesti esmakordse osalemisega MMA maailmameistrivõistlustel. 
Kokamägi kaalukategoorias oli võistlustules 32 meest. Esimeses matšis võitis Kokamägi kohtunike ühehäälse otsusega Lõuna-Aafrika Vabariigi esindajat Stevo Law'd ning teises ringis samasuguse tulemusega rootslast Tobias Söderbergi, mis viis eestlase kaheksa parema hulka. Pääsu poolfinaali aga Kokamägil enam lunastada ei õnnestunud - Soome esindaja Marko Sarasjärvi pani oma paremuse maksma ning meil tuli kolmandas raundis vastu võtta alistus läbi tagantkägistuse.

Kokamägi sõnas Delfile, et vastane oli võidetav.
„Olin täna aeglane, soomlane jälle värskem – ja ka tehniliselt hea,“ kommenteeris Kokamägi. „Jäin igal pool millimeetri võrra maha: mahaviimisega, kaitsega.“

Kokamägi nentis, et hiljaks jäid kõik kaitsed.

„Kolmandas raundis ajastasin hilja sprooli, läks maadluseks. Soomlane oli iga kord napilt ees, teravam. Eile lõpetas ta oma matši esimeses raundis, küllap olid ta energiavarud paremad,“ nentis Kokamägi. „Kahju on.“

Kokamägi sõnul usub ta, et peab ka ise panema tulevikus veelgi suuremat rõhku matšide kiiremale lõpetamisele – just oma energiavarudele mõeldes. „Euroopa meistrivõistluste finaalis (mille Kokamägi kaotas – Laura Mallene) oli sama tunne, mis täna. Pea tahab teha, keha ei jõua järgi,“ sõnas Kokamägi.

Kokamäe stiil on vastaseid kurnav – kuid see kurnab ka Kokamäge ennast.

„Kuuldavasti tuleb Eestisse puur. Soov on saada viiendat korda Eesti meistriks. Siis… vaatab edasi,“ lubas Kokamägi.
Kokamägi jaoks oli tegemiste teiste tiitlivõistlustega sel hooajal. Juunikuus tõi eestlane Euroopa meistrivõistlustelt särava hõbemedali (3 võitu, 1 kaotus). Maailmameistrivõistlusteks aitasid Kaupol treeneritena valmistuda Ott Tõnissaar, Vallo Hannus (3D Treening), Kristjan Press ja Argo Golberg. Võistlustele minekut toetasid Tavepro OÜ ja Taavi Vesiaid.