30. juuli - 1. august toimuvad Bulgaarias sportliku vabavõitluse noorte maailmameistrivõistlused (U14, U16, U18), kuhu esmakordselt paneb võistkonna välja ka Eesti. Kaheksaliikmelisest koondisest neli on Tartu spordiklubi Englas noored. Tartu noorte sõitu maailmameistrivõistlustele toetab metallitööde ettevõte Exmet Services OÜ.
Fotol vabavõitlejad ettevalmistavas laagris Madsal (juuli 2021) (vasakult): Ott Tõnissaar (treener - Tartu Englas), Brian Blumfeldt (koondislane - Pärnu Invicta), Rene Lai (koondislane - Tartu Englas), Ivar Sui (koondislane - Tartu Englas), Roman Kurm (koondislane - Tartu Englas), Joosep Siigla, German Gildemann, Artur Rallmann, Remiro Möllits, Robin Variku (koondislane - Tartu Englas), Henri Hiiemäe (treener - Pärnu Invicta).

Englase MMA osakonna eestvedaja Ott Tõnissaare sõnul tehakse koostööd Exmet Services OÜ-ga (endise nimega Tavepro OÜ) juba pikki aastaid - õlg on pandud alla nii Kaupo Kokamägi reisidele vabavõitluse Euroopa ja maailmameistrivõistlustele, kui ka Aardla maadlussaali loomisele Tartus - kuid selle projekti toetus on seni suurim. "Poisid on näidanud pea poolteist aastat koroonaoludes võistlusteks valmistudes suurt kirge, samas on see aeg olnud korralik kadalipp ning ka säärase võistlusreisi ettevõtmine tänastes oludes on mõnevõrra kulukam. " lisab Tõnissaar ja möönab, et Taavi Vesiaidi (Exmet Services tegevjuht) panust Eesti vabavõitluse arengusse on raske ülehinnata.


Taavi Vesiaidi sõnutsi on pikaajalise koostöö peamiseks põhjuseks maailmavaatelised sarnasused vabavõitlejate juhtfiguuri Ott Tõnissaarega. "Süsteemsus on üks Exmet Services peamisi märksõnu ja Englase näol on tegemist spordiklubiga, kus tehakse süsteemset tööd, kindlate ning kaugele vaatavate eesmärkide nimel. Meil ei ole vähimatki kahtlust, et vahendid lähevad õigesse kohta, arendamaks laste ja noorte sportlikke võimeid, vormides spordiala tulevikku," kinnitab Vesiaid.

Tartust sõidavad vabavõitluse maailmameistrivõistlustele:
  • Robin VARIKU (U16 | -67 kg)
  • Ivar SUI (U18 | -61,2 kg)
  • Roman KURM (U18 | -65,8 kg)
  • Rene LAI (U18 | -70,3 kg)

    Kahjuks ei saa spordivälistel põhjustel MMil osaleda 2020. aasta Eesti meister ja Englase aasta parim noorsportlane Ron-Andro SELTER (U16 | -67 kg).

Lisaks Exmet Services OÜ-le aitavad Tartu noortel MMile jõuda Reinsalu Auto AS, Tiksoja Puidugrupp ASEesti Kultuurkapital ja tublid lapsevanemad. Samuti on oma panuse andnud mitmed teised Englase toetajad.

MMA noorte maailmameistrivõistlustel osaleb kokku 370 sportlast 25st riigist. Võistlust on võimalik jälgida ka otseülekandes: https://immaf.org/2021/07/05/immaf-youth-world-championships-to-stream-live-at-immaf-tv/