Eile Jurbarkases toimunud Leedu lahtistelt meistrivõistlustelt vabavõitluses tõid Tartu spordiklubi Englas noored Aksel Arna ja Kevin Ojaveer hõbeda ja pronksi. Vaid kaks aastat MMAga tegelenud töökad noored andsid poodiumikohtade väljateenimiseks südikad lahingud.
Aksel Arna (-66 kg; U18) kategoorias oli kokku kolm sportlast - üks Lätist ja kaks Eestist. Arna sooritus poolfinaalis Läti esindaja vastu oli domineeriv. Suurem osa matšist toimus maasvõitluses, kuhu Arna võitluse oluliselt pikema vastase vastu mõlemas raundis kiirelt viis. Kuigi vastast maas alistada ei õnnestunud, käis töö selle nimel pidevalt, mis tagas ka pääsu finaali.

Finaalis oli tartlast ootamas pikaaegne rivaal - kaasmaalane Egert Ervin Messek. Kuigi Arna löögid tabasid püstivõitluses täpselt, õnnestus Messekul võitlus mõlemas raundis maha viia ja Arnat maas kontrollida, mis tõi vastasele võidu läbi kohtunike otsuse. Noorte treeneri Ott Tõnissaare sõnutsi tegi Arnalt tubli esitluse ning kuigi Messekut veel võita ei õnnestunud, oli see esimene kord, kui meeste omavaheline matš otsuseni välja läks. "See näitab selgelt, et Arna liigub Messekule aina lähemale," näeb Tõnissaar Arna arengut. Leedust Arnale tulemuseks hõbemedal.
Kevin Ojaveeri (-77 kg; U18) kategoorias oli võistlemas üheksa atleeti. Loosiga kaheksa hulka pääsenuna kohtus Ojaveer esimeses ringis kogenud Leedu võitlejaga. Kui Ojaveer oli avaraundis väga hea tunnetusega ja oluliselt pikemalt vastaselt esimese ehmatuse kätte saanud, viis tartlane matši maha, kus domineeris vastast jõuliste löökidega kehasse. Kui esimeses raundis sai meie tugevuste ja vastase nõrkuste tasakaal selgelt paika, viis Ojaveer matši teises raundis kiirelt maha ning edasi läks sama stsenaariumi järgi. Kurnava lahingu lõpus tõsteti võitjana Englase sportlase käsi.

Poolfinaalis tuli vastu astuda lätlasele, kel samuti kogemustepagas suurem kui eestlasel. Kuigi Ojaveer andis südi vastupanu, oli vastase paagis natuke rohkem kütust ning pingeline matš lõppes natuke enne lõpukella, kui Läti esindaja sundis Ojaveeri käelukuga alistuma.

Nüüd jäi Ojaveeril pidada veel matš kolmandale kohale, kus vastaseks leedukas, kel taaskord pikkuse-eelis. "Mõlemad võistlejad olid eelmistest matšidest üsna kurnatud ning oli selge, et suurt rolli võitja väljaselgitamisel mängib tahtejõud - kumb noortest suudab end rohkem ületada ning korraliku väsimuse foonil keskendumist hoida," kirjeldab treener Tõnissaar võistlejate stardipositsiooni matši alguses. Lahing oli tuline ning vastavalt kohalikele turniirireeglitele läks kohtunike arvates võitja väljaselgitamiseks vaja ka kolmandat ehk lisaraundi. Kuigi lisaraund katkestati segastel põhjustel kahel korral, andes vastasele aega taastumiseks, oli Ojaveeril fookus paigas ning korralduslikest "manöövritest" end segada ei lasknud. Nii läkski lisaraundi ja seega kogu matši võit selgelt Englase esindajale. Leedust Ojaveerile tulemuseks pronksmedal.
Tartu MMA noorte järgmine võistlus toimub juba 30. novembril Tallinnas, kui vastavalt rahvusvahelise alaliidu IMMAF võistlusreeglite uuedustele pääsevad esmakordselt võistlema noored alates 12. eluaastast.