OTT TÕNISSAAR

Tel: (+372) 55 73 094
E-mail: ott@englas.ee

Ott (sündinud 1984) on endine MMA profisportlane. Tema parimad sportlikud saavutused on:
  • Profina 13 matši (11 võitu, 2 kaotust)
  • Amatöörina 6 matši (5 võitu, 1 kaotus)
  • Kreeka-rooma maadluse Eesti meistrivõistluste pronks (2013), hõbe (2014) ja pronks (2015)
  • Brasiilia jiu-jitsu Euroopa meistrivõistluste pronks (sinine vöötase - absoluutkaal, 2009)
  • Mitmekordne Eesti meister lukumaadluses ja brasiilia jiu-jitsus
Oti esimene kokkupuude sportliku vabavõitlusega jääb aastasse 2004 - aega, mil algasid ka psühholoogiaõpingud Tartu Ülikoolis (bakalaureusekraad). Erinevate võitlusalade, peamiselt karate treenimisega sai kodukohas Vändras tehtud algust aga juba 1998. aastal. Kuigi teiste õpetamise ja treenimisega on Ott tegelenud alates 2000. aastast, kui koolitee jätkus Nõo Reaalgümnaasiumis ning algas iseseisvam elu, siis aktiivse laste ja noorte treenerina alustas ta 2017. aastal (kutsetase EKR 5). Lisaks treenerikutsele on Otil laagrikasvataja-juhataja kutse (EKR 6).
Chuck Norris vs Kristjan Palusalu

Võitlemisega alustasin 13-aastaselt, kui Pärnu karateklubi Zen asus minu kodualevis Vändras treeninguid läbi viima. Tegelikult olin teemaga ka varem kokku puutunud, kui noorena mõned kuud maadlustreeningutel käisin, ent tollal ei saanud ma veel täpselt aru, mis on seost maadlemisel ja võitlemisel – ei Chuck Norris, Steven Seagal ega Bruce Lee jätnud selleks väga palju ruumi ning Palusalu, Lurich ja Klein olid tookord minu jaoks veel tundmatud nimed :) Siiski, kuna mõne aja möödudes tuli välja, et ikkagi on päris suur seos, tuli see kadalipp mul hiljem läbida – ajal, mil õppisin Tartu Ülikoolis, ning kuni oma sportlaskarjääri lõpuni välja.

19 matši, 16 võitu

MMAs võistlemisega tegin algust 2005. aasta aprillis 21-aastaselt, kui vabavõitlusest suurt veel midagi ei jaganud – eks see spordiala oli tol ajal tibake teistsugune ka. Profireeglite järgi pidasin oma esimese matši 2006. aasta novembris, mis oli ühtlasi ka esimene Eestimaa pinnal peetud profimatš. Kokku olen amatöörreeglite järgi võistelnud kuuel korral, tulemuseks 5 võitu (2 võitu läbi vastase alistamise ning 3 läbi kohtunike otsuse) ja 1 kaotus (kohtunike otsus). Profireeglite järgi olen pidanud kolmteist matši, tulemuseks 11 võitu (2 nokaudiga, 6 läbi vastase alistamise ning 3 kohtunike otsusega) ja 2 kaotust (1 läbi alistuse ja 1 kohtunike otsusega). Ühtegi tiitlit mul ette näidata ei ole – ajal, mil vabavõitlusega algust tegin, amatöörspordis tiitleid veel väga ei jagatud (rahvusvaheline alaliit IMMAF loodi 2012, esimene MM peeti 2014, esimene EM peeti 2015 ning EMV toimus samuti esmakordselt 2015. aastal) ning kuigi eesmärgid olid suured, siis profispordis ma selle tasemeni välja ei jõudnud. Sportlaskarjäärile tõmbasin joone alla 2017. aasta kevadel.

Englas

Alates 2017. aasta sügisest juhin spordiklubi Englas vabavõitluse osakonda. Treenerina on minu põhisuund Englases laste ja noorte treenimisel - alates pisematest, kes alles õpivad tegema kukerpalli ning proovivad saada esimest korda minema treeningpaarilise peahaardest, kuni suuremate ja täiskasvanuteni, kellel sihiks sportlikud saavutused - meistritiitlid ja absoluutne sportlik tipp. Sinna vahele jääb veel hulganisti noori, kellele sportlik pingutus, võitlustreening ja mees mehe või naine naise vastu võistlemine elus väga palju juurde andnud, kuid kes rakendavad spordis omandatud sihikindlust ja järeleandmatust teistel elualadel :) Lisaks tegutsen Eesti Sportliku Vabavõitluse Liidu juhatuses.
Oti enda sportlaskarjääri ja tegemiste kohta saab rohkem infot MMA blogist, mida ta pidas kahe aasta jooksul (2015-2017), kui võitlussporti sai tehtud täiskohaga tööna. Samuti tollaselt Facebooki lehelt ja Instagramist.