Sel nädalavahetusel toimusid Ungaris maadluse Euroopa meistrivõistlused õpilaste vanuseklassis (sündinud 2003-2004), kus täna peetud kreeka-rooma maadluse päeval tegid parima tulemuse elus esimest korda rahvusvahelisel tiitlivõistlusel osalenud Tartu poisid spordiklubist Kalev-Englas: Artur Jeremejev ja Max Hristjuk.
Nii Max Hristjuk (-38 kg), kes oli arvatavasti selle võistluse kõige noorem osaleja (sündinud 2005) ning pääses võistlema eriloaga, kui Artur Jeremejev (-48 kg) alustasid võistlust lennukalt. Kui Hristjuk võitis kaks esimest vastast – serblase ja ukrainlase punktieduga 10:7 ja 1:1, siis Jeremejev nii helde ei olnud. Tartu Tamme staadioni maadlussaalis treeniv noormees võttis esimese, Bulgaaria esindaja üle seljavõidu ning teise, Ukraina maadleja alistas ta ülekaaluka tehnilise eduga 9:0. Sellega olid mõlemad noored maadelnud end välja kaheksa parema hulka.
Veerandfinaalis aga poistel enam sellist minekut ei olnud – Hristjuk jäi alla grusiinile Tamazi Ghlontile seisuga 0:6 ja Jeremejev sai moldaavlaselt Vitalie Eriomencolt seljakaotuse. Kuna Hristjuki vastane maadles välja veel ühe võidu ning oli sellega pääsenud finaali, avas see Tartu poisile uue võimaluse pääseda matile tagasi – maadlema lohutusringis pronksmedali suunas. Leedu esindaja Vilius Adomaviciuse vastu Hristjuk aga sel korral rohtu ei leidnud ning nii jäi skoor matšis 3:6, Hristjuki kahjuks. Pikast päevaks Hristjukile tulemuseks 8. koht ja oma vastaseid suurema ülekaaluga võitnud Jeremejevile 7. koht. Mõlema poisi tulemus on märgilise tähendusega ka selles osas, et varem pole eestlased selles vanusegrupis üle ühe võidu saanud.
Georg Kristerson (-52 kg), kes võttis trennikaaslastest natuke soodsama stardinumbri ning alustas 26 maadleja seas võistlemist 1/8 ringist, kaotas avakohtumise viimastel sekunditel Ungari maadlejale Adam Kovacsile seisuga 1:2. Robin Krivmen (-75 kg), kes alustas 22 maadleja seast 1/16 ringis, kaotas avakohtumise Valgevene maadlejale Hauryla Krainoule seisuga 1:4. Krivmen on välislaagris Krainouga ka varem jõudu katsunud ning Krivmeni kiituseks tasub öelda, et vahe Valgevene esindajaga on võrreldes tolle korraga kahanenud silmnähtavalt.

Õpilaste vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel on igal riigil võimalus panna välja 13 noorsportlast kokku kümnes kehakaalus. Ühes kehakaalus ei saa maadelda rohkem kui kaks sama riigi esindajat. Kokku esindaski Eestit tiitlivõistlusel 13 kreeka-rooma maadlejat. Max Hristjuk saab selles vanuseklassis võistleda veel kaks aastat, Artur Jeremejev ja Georg Kristerson veel ühe aasta.

Õpilaste vanuseklassi maadluse Euroopa meistrivõistluste täpsed tulemused (kreeka-rooma maadlus, vabamaadlus ja naiste vabamaadlus): https://unitedworldwrestling.org/event/european-championships-12?tab=results