Tartu vabavõitlejad spordiklubist Englas korraldavad sel hooajal esmakordselt laste ja noorte lukumaadluse võistluse VÕITLUSHUNT.
Kui klassikalises maadluses tuleb võidu saavutamiseks vastane seljatada, siis lukumaadluses saab võidu läbi alistusvõtte (liigeselukud ja kägistused) sooritamise. Võistlus toimub 10. oktoobril (laupäeval) Tartus meie oma treeningpaigas - Aardla maadlussaalis (Aardla 25e). Võistlema on oodatud lapsed ja noored sünniaastatega 2003-2014.

KUTSE VÕISTLEJATELE
Kuna võistlussaal on päris pisike (11 x 11 meetrit + abiruumid) ja olukord riigis on selline, nagu ta on, toimub sel korral võistlus natuke teistmoodi:
  1. Võistlejate kaalumine toimub võistlustele eelneva päeva jooksul (9. okt) video vahendusel - see tähendab, et kõik osalevad klubid kaaluvad oma sportlased ära oma kodusaalis.
  2. Eelneva päeva õhtul pannakse kokku ka turniiritabelid - sellega saab kohe selgeks, kellel on vaja järgmisel päeval Tartusse sõita (vastased on olemas) ning kellel mitte.
  3. Võistluspäev jagatakse võistluskategooriate järgi osadeks ning saali pääsevad ainult vastaval ajal võistlevad grupid. See tähendab, et mõne noore võistluspäev algab kell 10.00 ja lõppeb kell 12.00 (pärast mida peab ta saalist lahkuma), mõne teise oma algab aga hoopis 14.00 (enne seda ta saali ei pääse) ja lõppeb 16.00.
  4. Pealtvaatajad saali ei pääse - ainult võistlejad koos minimaalse arvu treeneritega ja korraldajad. Lapsevanematele ja teistele huvilistele teeme võistlusest otseülekande.
Korraldaja kontaktid: Ott Tõnissaar (55 73 094 / ott [ät] englas.ee)

Lukumaadlus (inglise keeles grappling) on kahevõitluse maadlusala, mille põhielemendid on heited ja mahaviimised, vastase kontrollimine maas ning erinevad alistusvõtted - liigeselukud ja kägistused. Lukumaadlus on kõige vabama reeglikomplektiga maadlusala - lubatud on tehnikad kreeka-rooma ja vabamaadlusest, millele on lisatud juurde erinevad võimalused vastase alistamiseks. Samas, kuna suurem osa matšist toimub maas ning kõrge kaarega heidete ja mahaviimiste osakaal on väiksem, peetakse lukumaadlust samas ka üheks turvalisemaks maadlusalaks. Lukumaadlusel on oluline osa ka vabavõitluses, sealhulgas laste ja noorte MMA treeningutel.