Täna ja homme (5. - 6. detsembril) toimuvad Tallinnas sportliku vabavõitluse Eesti meistrivõistlused. Esmakordselt antakse välja meistritiitlid ka U16 ja U14 klassis.

TÄIENDATUD! Englas võitis meeskondlikus arvestuses Eesti parima vabavõitluse klubi tiitli. Vaata klubide järjestust uudise lõpust. "See oli tugeva ja sihikindla töö vili, aga mis puudutab konkreetselt klubipunktide kogumist, siis loomulikult oli seal ka omajagu õnne," selgitab esikoha saavutamist treener Ott Tõnissaar.

Englase sportlaste matšid mahtusid kõik tänasele päevale: seitse noort ja üks täiskasvanu tõid Tartusse 5 meistritiitlit, 2 hõbedat ja ühe pronksi. Tegelikult olime isegi väljas 10-liikmelise võistkonnaga, aga üks U14 tüdruk ja sama kategooria poiss jäid ilma vastaseta ning vastavalt kokkuleppele U14 (ja ka U16) klassis sellisel juhul meistritiitlit välja ei anta.
Eesti meistrid:
Roman Kurm (U16 -62 kg)
Ron-Andro Selter (U16 -67 kg)
Anna-Liisa Tamson (U18 neiud -56,7 kg)
Ivar Sui (U18 -56,7 kg)
Daniel Sildva (U18 -65,8 kg)

Hõbedad:
Taisto Teivil Kängsepp (U14 -48 kg)
Rene Lai (U16 -72 kg)

Pronks: Gregor Veltbach (18+ -83,9 kg)

Vastasteta jäid Robin Variku (U14 57+ kg) ja Patricia Cordelia Kirss (U14 57+ kg). Kõige tugevamad lahingud pidasid sel korral Roman Kurm (2 võitu) ja Ron-Andro Selter (2 võitu), kes mõlemad tulid ka Eesti meistriks. "Hea meel on märkida, et mõlema noormehe esimeste matšide tugevad vastased andsid meie poistele võimaluse eneseületuseks, mida nad ka vastaste tugeva vastupanu all tegid," kommenteerib poiste sooritust Tõnissaar. "Romani esimene vastane Vadym Haiseniuk (Vigor, Tallinn) oli plahvatuslik lööja ning tal on ka korralik lukumaadluse taust - Roman võttis aga vastase mängu üle nii löömises, kui ka maadluses, kindlustades sellega endale võidu läbi kohtunike ühehäälse otsuse. Ron-Andro läks avaringis vastamisi Brian Blumfeldtiga (Invicta, Pärnu). 30 sekundit peale matši algust pani Ron-Andro füüsiliselt tugevale ja terava maadluskaitsega vastasele peale väga võimsa ja tehnilise maadlussurve, mida hoidis põhimõtteliselt 3 ja pool minutit järjest. Tulemuseks võit läbi kohtunike jagatud otsuse. Kui Romani teine - finaalmatš - oli juba mõnevõrra kergem, siis Ron-Andro sai veel teises matšis "nautida" ka esimese matši järelmõjusid," lisab Tõnissaar.

Sitke esitusega paistis silma ka Gregor Veltbach (1 kaotus), kes pidas oma esimese 18+ vanuseklassi matši, minnes kohe vastamisi kategooria ühe favoriidi Ilja Drovnjašiniga (M-Dojo, Tallinn). Tulemuseks küll kaotus läbi alistuse, kuid suur samm edasi ning hea koht õppimiseks. Gregori treener on Sten Saaremäe.

Rene Lai (1 kaotus) etteaste jäi sel korral varasematest natuke tagasihoidlikumaks - vastane Kregor Paimets (3D Treening, Tallinn) oli oma rünnakutes täpne ja jõuline ning oma jälje jättis ka Rene haigestumine mõni aeg enne võistlust. Taisto Teivil Kängsepa (1 kaotus) jaoks oli tegemist esimese vabavõitluse matšiga üldse :)

Anna-Liisa Tamson, Ivar Sui ja Daniel Sildva said sel korral Eesti meistriteks aga ilma matšita. Kõik kolm on viimase hooaja jooksul tugevalt valmistunud - nii tavatreeningutel kui ka laagrites - kuid ühtegi vastast sel korral kahjuks välja ei tulnud. Jääme ootama järgmiseid võimalusi!

Spordiklubide järjestus:
1. Spordiklubi Englas (Tartu) = 25 punkti (5 meistritiitlit)
2. Tokon (Tallinn) = 25 punkti (4 meistritiitlit)
3. 3D Treening (Tallinn) = 18 punkti
4. Spordiklubi Invicta (Pärnu) = 17 punkti
5. Vigor Sport Club Huvikool (Tallinn) = 7 punkti
6. MMAces (Pärnu) = 4 punkti
7. - 8. Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia (Tallinn) = 2 punkti
7. - 8. M-Dojo (Tallinn) = 2 punkti
9. BJJ Hapsal (Haapsalu) = 2 punkti
10. Garant (Tallinn) = 1 punkt

Parim spordiklubi selgub kogutud punktide summana, kus iga saavutatud I koht = 4 punkti, II koht = 2 punkti ja III koht = 1 punkt. Võrdse punktisumma korral võetakse arvesse võidetud meistritiitlite arvu, seejärel II kohtade arvu ning lõpuks III kohtade arvu. Kui ka eelnev on võrdne, võetakse arvesse spordiklubi kõikide sportlaste poolt tehtud lõpetuste arvu kõikides matšides.

Täispikk ülekanne võistluste esimesest päevast:

Täispikk ülekanne võistluste teisest päevast: