Tuleval nädalal lendavad Tartu vabavõitlejad Bulgaariasse MMA noorte maailmameistrivõistlustele (U14, U16, U18). Eesti paneb noorte MMile koondise välja esmakordselt. Spordiklubi Englas toetaja, Reinsalu Auto AS tegevjuht Andri Õun loodab, et läbi pika koroonaaja tehtud ettevalmistused kannavad vilja ja poisid saavad MMilt hea emotsiooni.
Fotol vabavõitlejad ettevalmistavas laagris Tartus (mai 2021) (vasakult): Robin Variku, Ron-Andro Selter,  Roman Kurm,  Ivar Sui, Rene Lai, Sten Saaremäe ja poiste ees Mairon Lepik (Haapsalu BJJ Hapsal).

Õuna sõnul on sportlik tulemus muidugi oluline ja keegi ei sõida MMile pelgalt hea emotsiooni pärast, aga tegelikult on siin toimumas midagi suuremat, kui võitlus säravaima medali eest. "Olen näinud kõrvalt, kuidas Englase vabavõitlejad on teinud pea poolteist aastat sihikindlat tööd sellele MMile jõudmise nimel. Raskused ja tagasilöögid, mis selle aja sees on tulnud ületada - koroonaperiood, võitlus MMA kui spordiala tunnustamise nimel Eesti riigi poolt ja sellega kaasnenud treeningpiirangud, rasked perioodid treeningsaalis ja ka nüüd võistlustele kohale jõudmine tänasel päeval, mis on korralik administratiivne asjaajamine - kõige selle lõpuks on oluline tunda, et asi tasus end ära. See on see emotsioon ja tunne, mida noored saavad ka edaspidises elus enda kasuks tööle panna, kui olud lähevad raskeks," lisab Õun.

Noorte treener Ott Tõnissaare sõnutsi on nad täna siin tänu heale meeskonnatööle. "Toetajad, lapsevanemad, treenerid, kaasaelajad, teiste spordiklubide eestvedajad ja sportlased ning muidugi poisid ise on sellest kõigest üheskoos läbi tulnud. Alati on leidunud sellest ringist keegi, kes ka kõige raskemal hetkel on suutnud olukorra ümber sõnastada ning vajadusel nõu või jõuga kaasa aidanud," võtab Tõnissaar teema kokku ja lisab, et poisid on tugeva iseloomuga ja on tänaseks päris heas vormis.
Vabavõitluse noorte maailmameistrivõistlused toimuvad 30. juulist kuni 1. augustini Bulgaarias Sofias. Kolmepäevast turniiri on võimalik jälgida immaf.tv vahendusel. Võistlusele on registreerunud 370 sportlast 25 riigist. Eestit sõidab esindama 8-liikmeline koondis (Invicta, Ramm, Tokon ja Englas). Tartust sõidavad vabavõitluse maailmameistrivõistlustele:
  • Robin VARIKU (U16 | -67 kg)
  • Ivar SUI (U18 | -61,2 kg)
  • Roman KURM (U18 | -65,8 kg)
  • Rene LAI (U18 | -70,3 kg)

    Kahjuks ei saa spordivälistel põhjustel MMil osaleda 2020. aasta Eesti meister ja Englase aasta parim noorsportlane Ron-Andro SELTER (U16 | -67 kg).

Tartu noortel aitavad MMile jõuda Exmet Services OÜReinsalu Auto AS, Tiksoja Puidugrupp AS, Eesti Kultuurkapital ja tublid lapsevanemad. Samuti on oma panuse andnud mitmed teised Englase toetajad.