Noored A grupis jätkub töö üldkehalise ettevalmistuse, sh akrobaatikaga, kuid võitlustehnikate õppimine saab juba märgatavalt suurema osakaalu. Kui lastegrupis õpiti ja tunnetati võitlustehnikaid peamiselt läbi loomingulisema müramise, siis noortegrupis tehakse algust tehnikadrillidega – nüüd on võitlusülesannete lahendamiseks vaja esmalt õppida ning seejärel kasutada juba täpsemaid ja ette määratud tehnikaid. Vanuse ja vastutustunde kasvades hakatakse õppima ka alistustehnikaid.
Selles grupis treenivad üheskoos nii algajad kui ka juba varem alustanud noored – algajatega alustab treener täiesti otsast peale, kogenumad õpivad samal ajal aga juba keerulisemaid tehnikaid ning saavad lisaülesandeid. Olulisel kohal enda jõu ja liigutuste kontrollimine – oskus tunnetada oma võimeid ja arvestada erineval tasemel ja suuruses treeningpartneritega. Kui algajate jaoks on püsivus ja distsipliin veel uued asjad, millega harjuda, siis kogenumate jaoks on nendest omadustest saamas suured sõbrad ja abilised, mis aitavad treeningutest maksimumi võtta. Vanematel tegijatel ja värskelt alustanutel aitavad kokku kasvada mängud ja üksteist toetav sportlik õhkkond. Koos sportlike edusammudega kasvab ka enesekindlus.
Kel huvi vabavõitluses võistlemise vastu, siis sellega on võimalik samuti algust teha 9-10-aastaselt. (NB! Noored võistlevad vabavõitluses ilma pähelöökideta).
Suurem osa noori liitub treeningutega hooaja alguses (septembri- ja oktoobrikuu jooksul), aga on ka erandeid. Kõikidel treeningutel kohalkäimine (3 treeningut nädalas) omandab alates sellest vanusegrupist juba olulise tähtsuse, sest tehnikate õppimine ja nende sissetöötamine – nagu ka sihikindluse arendamine – vajab järjepidevust.