TULE TRENNI: VABAVÕITLUS (MMA)

  • Uusi lapsi (sünd: 2013-2017) võtame vastu LÄBI KOGU HOOAJA (29.08.2022 - 18.06.2023).
  • Uusi noori (sünd: 2006-2013) võtame taas vastu uuel hooajal: alates 28. august 2023.
  • Järgmine täiskasvanute (sünd: 2005 ja vanemad) algkursus alustab: 1. mai 2023.
MMA ehk VABAVÕITLUSE treeningutega saab algust teha neljas erinevas vanusegrupis:
Kõik MMA treeningud toimuvad Tartus aadressil Pikk 12.
  • Laste ja noorte treeninguid viib läbi Ott Tõnissaar (kutsetase EKR 5) - ott@englas.ee / 55 73 094
  • Täiskasvanute treeninguid viib läbi Aksel Arna (kutsetase EKR 3) - info@englas.ee / 55 607 800

Lapsed ja noored (5-16)

Suurem osa lapsi ja noori liitub treeningutega hooaja alguses (septembri- ja oktoobrikuu jooksul), aga on ka erandeid. Lastegrupis alustavad poisid ja tüdrukud üldkehalise ettevalmistusega (koordinatsioon ja osavus ning kiirus ja jõud), mille abil õpitakse tundma oma keha ning selle võimeid ja ka piiranguid. Treeningud on mängulised ja põnevad, olulisel kohal on akrobaatika. Võitlustehnikate õppimisel alustatakse suuresti maadluse, sh lukumaadlusega. Vanuse ja vastutustunde kasvades hakatakse õppima ka löögi- ja alistustehnikaid ning kõiki elemente kokku siduma. Kõige selle käigus õpivad lapsed kontrollima enda jõudu ja liigutusi, arvestama oma treeningpartneritega ning areneb püsivus ja distsipliin. Enesekindlus kasvab läbi pingutuse ja õnnestumiste.

Laste ja noorte treeninguid viib läbi Ott Tõnissaar (kutsetase EKR 5) - ott@englas.ee / 55 73 094.

LOE EDASI LASTE JA NOORTE MMA TREENINGUTE KOHTA


Täiskasvanud (16+)

Täiskasvanud alustavad treeninguid algkursusega - see on 8-nädalane võitlusspordi kursus, mille jooksul omandatakse vabavõitluse baastehnikad ja algteadmised kõigis võitlusdistantsides.
Järgmised algkursused:
  • 1. mai 2023 - 21. juuni 2023
Oodatud on kõik, keda huvitavad võitlussport ja võitluskunstid. Täiskasvanute MMA treeningud on mitmekülgsed ja põnevad, pakkudes treenijale võimalust füüsilise vormi parandamiseks, enesekaitse oskuste arendamiseks, enese nii vaimselt kui ka füüsiliselt proovile panekuks või lihtsalt igapäeva pingete maandamiseks. Lisaboonuseks on uued toredad tutvused. Vabavõitlus sobib nii meestele kui ka naistele ning treeningutega alustamiseks ei ole füüsiline vorm määrav - koormust saab iga osaleja reguleerida ise vastavalt oma võimetele. 

Täiskasvanute treeninguid viib läbi Aksel Arna (kutsetase EKR 3) - info@englas.ee / 55 607 800.

LOE EDASI TÄISKASVANUTE MMA TREENINGUTE KOHTA


Treenerid

Treeneri oluliseimaks ülesandeid on luua treeninguteks sobiv keskkond - meeldiv õhkkond koos tasemel erialaste teadmistega, kus on tagatud treeningute ohutus.

OTT TÕNISSAAR

Ott on endine MMA profisportlane, kreeka-rooma maadluse Eesti meistrivõistluste kolmekordne medalist, brasiilia jiu-jitsu Euroopa meistrivõistluste pronks ning mitmekordne Eesti meister lukumaadluses ja brasiilia jiu-jitsus. Laste ja noorte treenerina alustas ta 2017. aastal (kutsetase EKR 5). Lisaks treenerikutsele on Otil laagrikasvataja-juhataja kutse (EKR 6). Loe pikemalt: treener Ott Tõnissaar.

AKSEL ARNA

Aksel (sündinud 2001) on MMA amatöörsportlane ning esimene noor treener, kes kasvanud välja spordiklubi Englas oma noorte hulgast. 2017. aasta sügisel treeningutega alustanud Aksli parimateks saavutusteks on Balti lahtiste meistrivõistluste hõbe (2022) ja Eesti meistrivõistluste hõbe (2021). Aksel (kutsetase EKR 3) on alates 2021. aasta augustist Englase täiskasvanute osakonna eestvedaja. Loe pikemalt: treener Aksel Arna.