TULE TRENNI: VABAVÕITLUS (MMA)

Uusi lapsi-noori (2003-2015) võtame vastu alates 31. augustist.
Järgmine täiskasvanute (2003+) algkursus alustab 6. aprill.
MMA ehk VABAVÕITLUSE treeningutega saab algust teha neljas erinevas vanusegrupis:
Kõik MMA treeningud toimuvad Tartus Aardla maadlussaalis (Aardla 25e).
MMA hooaja 2020/2021 kalender (laagrid, võistlused, treeningpausid/puhkused).

Lapsed ja noored (5-16)

Suurem osa lapsi ja noori liitub treeningutega hooaja alguses (septembri- ja oktoobrikuu jooksul), aga on ka erandeid. Lastegrupis alustavad poisid ja tüdrukud üldkehalise ettevalmistusega (koordinatsioon ja osavus ning kiirus ja jõud), mille abil õpitakse tundma oma keha ning selle võimeid ja ka piiranguid. Treeningud on mängulised ja põnevad, olulisel kohal on akrobaatika. Võitlustehnikate õppimisel alustatakse suuresti maadluse, sh lukumaadlusega. Vanuse ja vastutustunde kasvades hakatakse õppima ka löögi- ja alistustehnikaid ning kõiki elemente kokku siduma. Kõige selle käigus õpivad lapsed kontrollima enda jõudu ja liigutusi, arvestama oma treeningpartneritega ning areneb püsivus ja distsipliin. Enesekindlus kasvab läbi pingutuse ja õnnestumiste.

Laste ja noorte treeninguid viib läbi Ott Tõnissaar (kutsetase EKR 5).

LOE EDASI LASTE JA NOORTE MMA TREENINGUTE KOHTA


Täiskasvanud (17+)

Täiskasvanud alustavad treeninguid algkursusega - see on 8-nädalane võitlusspordi kursus, mille jooksul omandatakse vabavõitluse baastehnikad ja algteadmised kõigis võitlusdistantsides.

Järgmised algkursused alustavad:
 • 6. aprill 2021 (vabu kohti 16)

 • Oodatud on kõik, keda huvitavad võitlussport ja võitluskunstid. Täiskasvanute MMA treeningud on mitmekülgsed ja põnevad, pakkudes treenijale võimalust füüsilise vormi parandamiseks, enesekaitse oskuste arendamiseks, enese nii vaimselt kui ka füüsiliselt proovile panekuks või lihtsalt igapäeva pingete maandamiseks. Lisaboonuseks on uued toredad tutvused. Vabavõitlus sobib nii meestele kui ka naistele ning treeningutega alustamiseks ei ole füüsiline vorm määrav - koormust saab iga osaleja reguleerida ise vastavalt oma võimetele. 

  Täiskasvanute treeninguid viivad läbi Sten Saaremäe (kutsetase EKR 3) ja Ott Tõnissaar (kutsetase EKR 5).

  LOE EDASI TÄISKASVANUTE MMA TREENINGUTE KOHTA


  Treenerid

  Meie treenerid on kogenud sportlased, kes suudavad lisaks baasoskustele ja tehnikatele anda edasi ka oma isiklikul treening- ja võistluskogemusel põhinevaid teadmisi. Treeningutel on suur rõhk ohutusel. Lisaks uute võitlusoskuste õppimisele ja sportlike eesmärkide saavutamisele on võitlustreeningud kindlasti ka mänguline ja kaasahaarav viis oma üldfüüsilise vormi parandamiseks läbi mitmekülgse kehalise tegevuse. Samuti annavad vabavõitlustreeningud teadmisi ja oskusi enesekaitseks.

  OTT TÕNISSAAR

  Ott on endine MMA profisportlane, kreeka-rooma maadluse Eesti meistrivõistluste kolmekordne medalist, brasiilia jiu-jitsu Euroopa meistrivõistluste pronks ning mitmekordne Eesti meister lukumaadluses ja brasiilia jiu-jitsus. Laste ja noorte treenerina alustas ta 2017. aastal (kutsetase EKR 5). Lisaks treenerikutsele on Otil laagrikasvataja-juhataja kutse (EKR 6). Loe pikemalt: treener Ott Tõnissaar.

  STEN SAAREMÄE

  Sten on MMA profisportlane, amatöör MMA Eesti meister, amatöör MMA Soome lahtiste meistrivõistluste kahekordne medalist, kahekordne Eesti meister lukumaadluses ning vabamaadluse Eesti meistrivõistluste pronks. Kuigi peamiselt tegeleb Sten sportlastöö kõrvalt täiskasvanute treenimisega, siis laste ja noortega on tal kogemust alates 2017. aastast (kutsetase EKR 3). Loe pikemalt: treener Sten Saaremäe.

  KAUPO KOKAMÄGI

  Kaupo on MMA amatöörsportlane - Euroopa meistrivõistluste kahekordne medalist, kahel korral maailmameistrivõistlustelt 5. - 8. koht, viiekordne Eesti meister. Lisaks Eesti meister lukumaadluses ning vabamaadluse Eesti meistrivõistluste pronks. Kaupo treenib Englases peamiselt täiskasvanuid, kuid aeg-ajalt võib teda näha abistamas ka noortegruppides (kutsetase EKR 3). Loe pikemalt: treener Kaupo Kokamägi.

  ALAR HUTROV

  Alar on MMA profisportlane ja amatöör MMA Eesti meistrivõistluste hõbe. Alar treenib Englases peamiselt täiskasvanuid, kuid aeg-ajalt võib teda näha abistamas ka noortegruppides (kutsetase EKR 3). Loe pikemalt: treener Alar Hutrov.

  AKSEL ARNA

  Aksel (sündinud 2001) on MMA amatöörsportlane ning esimene noor treener, kes kasvanud välja spordiklubi Englas oma noorte hulgast. 2017. aasta sügisel treeningutega alustanud Aksli parimateks saavutusteks on U18 vanuseklassi Eesti meistritiitel (2018) ja pronks (2019) ning Balti lahtiste meistrivõistluste hõbe (2019). Aksel (kutsetase omandamisel) abistab peamiselt täiskasvanute algkursuse õpetamisega, kuid viibib hetkel ajateenistuses ning seega on treeneritööst väikesel pausil.
  KADRI VILBA
  Kadri (sündinud 1991) parimateks saavutusteks on vabavõitluse Eesti meistritiitel (2016), naiste vabamaadluse Eesti meistritiitel (2017) ja kaks pronksi (2015 ja 2016) ning Põhjamaade meistrivõistluste pronks (2017). Samuti on ta kahekordne Eesti meister brasiilia jiu-jitsus (2014 ja 2015) ja hõbe (2016). Kadri (kutsetase EKR 3) on pühendunud tööle arstina ja väikepere kasvatamisele ning seega hetkel aktiivselt treenerina ei tegutse.