TÄISKASVANUD (MMA)

 • Järgmised täiskasvanute (sünd: 2008 ja hiljem) algkursused alustavad: 4. ja 6. märts 2024.
Kõiki 15-aastaseid ja vanemaid (sünniaasta 2008 ja vanemad) ootame treenima täiskasvanute MMA gruppidesse:
Hooajal 2023/24 toimuvad kõik MMA treeningud Tartu laululava (Laulupeo pst 25) I korruse suures saalis. Sissepääs laululava tagumiselt küljelt (Emajõe poolne külg).

Algkursus

Täiskasvanud alustavad treeninguid 8-nädalase algkursusega, mis on väga hea võimalus teha tutvust võitlusalade huvitava ja mitmekülgse maailmaga. Treeningud toimuvad kaks korda nädalas, ühe treeningu pikkus on 90 minutit.

Vaata videost, mida ja kuidas õpivad algkursuslased esimesel treeningnädalal:
Ülejäänud MMA ALGKURSUSE SEITSE NÄDALAT leiad lingi alt.

Järgmised algkursused alustavad:

 • Grupp A: 4. märts - 24. mai
 • Grupp B: 6. märts - 26. mai
Treeningud toimuvad:
 • Algkursuse grupp A: esmaspäeviti kell 19.30 - 21.00 ja kolmapäeviti kell 18.30 - 20.00
 • Algkursuse grupp B: kolmapäeviti kell 20.00 - 21.30 ja reedeti kell 18.30 - 20.00
NB! Lisaks on algkursuslastel võimalik osaleda ühel lisatreeningul, mis toimub pühapäeviti kell 17.00 - 18.30 (lisatasu eest).

MMA algkursuse hinnad.

REGISTREERU ALGKURSUSELE

Algkursusel omandatakse algteadmiseid kõikides võitlusdistantsides – püstivõitluses, lähivõitluses ja maas. Esimesest treeningust alates treenitakse löögitehnikaid, heiteid ja mahaviimisi ning maasvõitlust juba kombineeritult - nagu vabavõitluses kohane.

MMA püstivõitlus
põhineb poksialade (poks, kikkpoks, taipoks) põhioskustel, mis on kohandatud vabavõitluseks. Treenimise käigus õpime õigesti lööma ja kaitsma (sh käe-, põlve-, jala- ja küünarnukilöögid) ning võitlusvalmilt püsti liikuma.

MMA lähivõitlus
ehk klintš sisaldab heiteid ja mahaviimisi maadlusaladelt (kreeka-rooma ja vabamaadlus) ning taipoksi, kus lähidistantsis tehtavad maadlusvõtted seotakse löögitehnikatega.

MMA maasvõitlus
põhineb lukumaadlusel ja brasiilia jiu-jitsul – spordialadel, mille eesmärgiks on alistada vastane liigeseluku või kägistustega. Vabavõitluses lisatakse alistusvõtetele ka löömistehnikad.


Põhigrupp

Treeningud toimuvad:
 • Esmaspäeviti kell 18.00 - 19.30
 • Teisipäeviti kell 19.30 - 21.00
 • Neljapäeviti kell 19.30 - 21.00
 • Pühapäeviti kell 17.00-18.30 (nädalavahetuse lisatreening)
Algkursuse edukal läbimisel on võimalik jätkata treeningutega põhigrupis. Kui tuled trenni juba eelneva võitlusspordi kogemusega, saad piisava taseme olemasolul liituda põhigrupiga ka kohe. Samuti on võimalik liikuda põhigruppi vastava vanuse saabudes meie noortegrupist.

MMA põhigrupi hinnad.

Põhigrupp koosneb väga erineva tasemega spordihuvilistest, koondades endas nii värskelt algkursuse lõpetanuid, kui ka aastaid vabavõitlusega tegelenud harrastajaid. Vastavalt on üles ehitatud ka treeningud, mis võtavad arvesse inimeste erinevaid oskusi, füüsist ja ka eesmärke.
MMA põhigrupis kinnistatakse algkursusel omandatud teadmiseid, lisades neile samm-sammult juurde aina enam uusi ja huvitavaid tehnikaid, mida erinevates olukordades kasutada. Tehnilise arsenali suurenedes tõuseb aina olulisemale kohale ka taktika, mis on suuresti individuaalne ja põhineb iga inimese enda tugevustel (ja vastase nõrkustel). Löögitehnikaid, heiteid ja mahaviimisi ning maasvõitlust treenitakse kombineeritult - nagu vabavõitluses kohane. Kuigi võistlemine ei ole suuremale enamusele selle treeninggrupi liikmetest prioriteet ning seda ei plaanita ka kunagi teha, leidub meil siiski ka harrastajaid, kes on võtnud eesmärgiks end aeg-ajalt harrastustasemel võistlustingimustes proovile panna. Huvi korral ei ole välistatud ka osaline või täielik edasiliikumine gruppi "VÕISTLEJAD".

Täiskasvanutel on võimalik võistelda nii tavapäraste täiskasvanute võistlusreeglite, kui ka noorte (U18) võistlusreeglite järgi, kus kõik löögid pähe on keelatud!

Loe lisaks: vabavõitluses võistlemine.

Korduma kippuvad küsimused

Milline on treeninguteks sobiv riietus?

Treeningutel kantakse pikki või lühikesi spordipükse ja lühikeste või pikkade varrukatega särki. Riietusel ei tohi olla lukke, trukke, nööpe jms. Mida parajama suurusega riided on, seda parem - lotendavad särgid ja püksid võivad takerduda treeningpaarilise sõrmede või varvaste taha ja selliselt ka viga teha. Mugav on kasutada ka nn kompressioon-tüüpi riideid - liibuvaid maadlussärke ja –pükse. Treeningud toimuvad paljajalu. Kindlasti võta kaasa ka joogipudel ning pesemisvahendid.

Millist varustust mul treeningutel vaja läheb?

Algkursusel kohustuslikku varustust ei ole - kogu kursus on võimalik läbida ilma lisakulutusi tegemata. Soovitusliku kaitsevarustuse alla, mille saad soovi korral soetada treeningutel kohapeal, kuuluvad:
 • Lahtise peopesaga MMA amatöörkindad (hinnad alates 40€)
 • Hambakaitsmed (hinnad alates 15€)
 • Kubemekaitse (meestel) (hinnad alates 9€)
Põhigrupis treenimiseks on vaja järgmist varustust, mille saad soovi korral soetada treeningutel kohapeal:
 • Lahtise peopesaga MMA amatöörkindad (hinnad alates 40€)
 • Jalakaitsmed (hinnad alates 50€)
 • Hambakaitsmed (hinnad alates 15€)
 • Kubemekaitse (hinnad alates 9€)
Kaitsevarustust võid soetada ka omal käel, aga enne ostu tegemist konsulteeri kindlasti oma treeneriga - kas tehtud valik on MMA treeninguteks turvaline ja sobiv. NB! Jalakaitsmeid ei saa soetada meie käest, aga anname oma soovitused.

Kuidas ja millal saan algkursusega liituda?

Vabavõitluse algkursused alustavad viis korda aastas.  Liitumiseks tuleb kodulehel registreeruda ning maksta kursuse tasu. Sealt edasi tuleb lihtsalt trennisaali õigel ajal kohale tulla.

Kuidas ja millal saan põhigrupiga liituda?

Esmalt tuleb Sul läbida MMA algkursus, mille edukal läbimisel on Sul võimalik jätkata treeninguid põhigrupis. Kuna inimesed ja nende võimed on erinevad, siis algkursuse "edukale läbimisele" me ühest ja ranget mõõdupuud pannud ei ole - pigem on see treenerite otsus, mis põhineb sellel, kui hästi oled algkursusel käsitletud oskused ja teadmised omandanud ning kuidas saaksid edaspidi põhigrupis hakkama. Sama oluline on ka see, et oleksid omandanud ohutult treenimise põhimõtted - seda nii sinu enda, kui ka treeningpaariliste vaatenurgast. Selleks, et treeneril millegi põhjal otsustada oleks, pead olema käinud kohal minimaalselt 10 treeningut (kokku on treeninguid 16) - ehk siis natuke üle poole. Põhigrupiga on võimalik liituda kohe peale algkursuse lõpetamist - alates järgmisest treeningust. Samuti on võimalik liikuda põhigruppi vastava vanuse saabudes meie noortegrupist.
Kui arvad, et sul on vabavõitluses juba piisav teadmiste ja oskuste pagas olemas ning soovid liituda Englase MMA põhigrupiga ilma algkursust läbimata, võta meiega ühendust - info@englas.ee / 55 607 800 - vaatame olukorra koos üle.

Kui vanalt võib trenni tulla?

Täiskasvanute MMA algkursusele on oodatud naised ja mehed alates 15. eluaastast (sünniaasta 2008 ja vanemad). Noorematele on meil olemas eraldi laste ja noorte vabavõitluse treeningud, mille kohta leiad rohkem infot SIIT.

Ma ei ole varem võitlusaladega tegelenud, kas see kursus on mulle sobiv?

Jah, vabavõitluse algkursusel alustatakse täiesti algusest - varasem kokkupuude võitlusaladega ei ole eelduseks.

Kui head füüsilist vormi on vaja MMA algkursusel edukalt hakkamasaamiseks?

Algkursusel ei ole füüsiline vorm määrav. Alustame rahulikus tempos ning väga palju energiat ja tähelepanu läheb uute tehnikate õppimisele ning kogu võitluskontseptsiooniga kohanemisele. Koormust saab iga osaleja reguleerida vastavalt oma võimetele ise.

Jäin algkursuse algusega hiljaks, kas ma saan nüüd liituda?

Vabade kohtade olemasolul on võimalik kursusega liituda terve esimese treeningnädala jooksul. Kui vabu kohti ei ole või kursuse algusest on möödas juba rohkem aega, siis pane end varakult kirja järgmisele algkursusele.