MMA ALGKURSUS - treeningajad ja registreerimine

MMA algkursus on 12-nädalane võitlusspordi kursus täiskasvanutele, mille jooksul omandatakse MMA ehk vabavõitluse baastehnikad ja algteadmised kõigis võitlusdistantsides. Kutsume osalema naisi ja mehi alates 19. eluaastast, keda huvitavad võitlussport ja võitluskunstid, kes soovivad tegeleda huvitava üldfüüsilise treeninguga või kes tahavad omandada algteadmisi enesekaitsest. Kursusega saab liituda jooksvalt - iga trenn!

Väga head põhjused, miks alustada MMA algkursusega spordiklubis Englas juba täna: REGISTREERU TÄISKASVANUTE MMA ALGKURSUSELE

Treeningud toimuvad kolm korda nädalas, ühe treeningu kestus on 75 minutit:
 • Teisipäeval kell 19.00 - 20.15
 • Kolmapäeval kell 18.00 - 19.15
 • Reedel kell 18.00 - 19.15

Algkursuse hind:

 • Kursust on võimalik tasuta proovida 1 treening.
 • Tasudes ühes osas, enne teist treeningut: 90 €
 • Tasudes kahes osas: 50 € enne teist treeningut + 50 € enne neljanda treeningnädala lõppu
 • Täpsema makseinfo leiad menüüpunkti HINNAD alt.
Treeninguid viivad läbi:
 • MMA profisportlased Sten Saaremäe ja Alar Hutrov
 • MMA Euroopa meistrivõistluste hõbe ja neljakordne Eesti meister ning lukumaadluse Eesti meister Kaupo Kokamägi
 • MMA, naiste vabamaadluse ja Brasiilia jiu-jitsu Eesti meister Kadri Vilba
 • Endine MMA profivõitleja ja Brasiilia jiu-jitsu Euroopa meistrivõistluste pronks Ott Tõnissaar
Pärast algkursuse edukat läbimist on võimalik jätkata treeninguid MMA põhigrupis.

Kõik MMA algkursuse treeningud toimuvad meie uues asukohas - Tartus Aardla maadlussaalis (Aardla 25e, 50110 Tartu).
MMA algkursus on väga hea võimalus teha tutvust võitlusalade huvitava ja mitmekülgse maailmaga. MMA algkursusel omandatakse algteadmiseid kõikides võitlusdistantsides – püstivõitluses, lähivõitluses ja maas.
 • MMA püstivõitlus põhineb poksialade (poks, kikkpoks, taipoks) põhioskustel, mis on kohandatud vabavõitluseks. Treenimise käigus õpime õigesti lööma ja kaitsma (sh käe-, põlve-, jala- ja küünarnukilöögid) ning võitlusvalmilt püsti liikuma.
 • MMA lähivõitlus ehk klintš sisaldab heiteid ja mahaviimisi maadlusaladelt (kreeka-rooma ja vabamaadlus) ning taipoksi, kus lähidistantsis tehtavad maadlusvõtted seotakse löögitehnikatega.
 • MMA maasvõitlus põhineb brasiilia jiu-jitsul ja lukumaadlusel – spordialadel, mille eesmärgiks on alistada vastane liigeselukkude või kägistustega. Vabavõitluses lisatakse alistusvõtetele ka löömistehnikad.
Meie treenerid on kogenud sportlased, kes suudavad lisaks baasoskustele ja tehnikatele anda edasi ka oma isiklikul treening- ja võistluskogemusel põhinevaid teadmisi. Treeningutel on suur rõhk ohutusel ning füüsilist koormust saab iga osaleja reguleerida vastavalt oma võimetele ise. Lisaks uute võitlusoskuste õppimisele on võitlustreeningud kindlasti ka mänguline ja kaasahaarav viis oma üldfüüsilise vormi parandamiseks läbi mitmekülgse kehalise tegevuse. Samuti on vabavõitluse algkursus koht omandamaks algteadmisi enesekaitsest.

12-nädalane algkursus on ehitatud üles selliselt, et treeningutega on võimalikult liituda jooksvalt – iga treening. Olenemata liitumise ajast hakkab Sinu jaoks sellest hetkest käima 12-nädalane tsükkel, mille lõppedes oled saanud ülevaate kõikidest võitlusdistantsidest. Pärast algkursuse edukat läbimist on võimalik jätkata treeninguid MMA põhigrupis.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED MMA ALGKURSUSE KOHTA

Milline on treeninguteks sobiv riietus?
Treeningutel kantakse pikki või lühikesi spordipükse ja lühikeste varrukatega särki (mida vähem on riietusel lukke, trukke, nööpe jms, seda parem). Võib kasutada ka nn kompressioon-tüüpi riideid (sel juhul eelistatult spetsiaalseid liibuvaid maadlussärke ja –pükse). Treeningud toimuvad paljajalu. Kindlasti võta kaasa ka joogipudel ning pesemisvahendid.
Millist varustust mul treeningutel vaja läheb?
Kohustuslikku varustust algkursusel ei ole. Soovitusliku kaitsevarustuse alla, mille saad huvi korral soetada treeningutel kohapeal, kuuluvad: lahtise peopesaga MMA amatöörkindad (36 €), hambakaitsmed (10 €) ning meestel ka kubemekaitse (9 €). Loomulikult võid kaitsevarustust soetada ka omal käel, aga enne ostu tegemist konsulteeri kindlasti oma treeneriga - kas tehtud valik on MMA treeninguteks turvaline ja sobiv.
Kui vanalt võib trenni tulla?
Täiskasvanute MMA algkursusele on oodatud naised ja mehed alates 19. eluaastast. Noorematele on meil olemas eraldi laste ja noorte MMA treeningud, mille kohta leiad rohkem infot siit: http://englas.ee/treeningud-lastele-ja-noortele/mma-treeningute-ajad-ja-kirjeldused
Ma ei ole varem võitlusaladega tegelenud, kas see kursus on mulle sobiv?
Jah, MMA algkursusel alustatakse täiesti algusest - varasem kokkupuude võitlusaladega ei ole eelduseks.
Kui head füüsilist vormi on vaja MMA algkursusel edukalt hakkamasaamiseks?
Algkursusel ei ole füüsiline vorm määrav. Alustame rahulikus tempos ning väga palju energiat ja tähelepanu läheb uute tehnikate õppimisele ja kogu võitluskontseptsiooniga kohanemisele. Koormust saab iga osaleja reguleerida vastavalt oma võimetele ise.
Jäin algkursuse algusega hiljaks, kas ma saan nüüd liituda?
Jah, algkursusega saab liituda jooksvalt - iga trenn! Loe treeningute infot, registreeru ja tule kohale!