MMA TREENINGUTE AJAD JA KIRJELDUSED

Alustasime sügisest laste ja noorte MMA treeningute läbiviimisega Tartus.

REGISTREERI LASTE JA NOORTE MMA TREENINGUTELE

Tegemist on võitlusspordi ettevalmistavate treeningutega, kus kõikidest võitlusspordialadest on võetud olulisemad ja universaalsemad osad (MMA on inglise keeles Mixed Martial Arts) ning pandud sellisesse vormi, et lastel ja noortel oleks võimalik seda ohutult ja põnevalt õppida. See tähendab, et alustatakse rohke maadluse ja üldkehalise ettevalmistusega, mille abil õpitakse tundma oma keha ning selle võimeid ja ka piiranguid. Lisaks tehnikate õppimisele arendatakse treeningutel liikuvust, koordinatsiooni ja jõudu. Olulisel kohal on akrobaatika.

Tehnikate õppimisel alustatakse maadluse, sh lukumaadlusega. See tähendab treeningpartneri kontrollimist püstimaadluses, heiteid ja mahaviimiseid, treeningpartneri kontrollimist maas ning ka seda, kuidas saada maast ebasoodsatest asenditest tagasi püsti. Vanuse ja vastutustunde kasvades hakatakse õppima ka löögi- ja alistustehnikaid ning kõiki elemente kokku siduma.

Esimesel aastal on võimalik treenida ainult algajate gruppides. Kes tuleb trenni juba eelneva võitlusspordikogemusega, sellele annab treener vajadusel lisaülesandeid.

TREENINGUTE TOIMUMISAJAD

7-9-AASTASED
  • Teisipäeval kell 16.30-17.30
  • Reedel kell 15.00-16.00
10-15-AASTASED
  • Teisipäeval kell 16.30-17.30
  • Neljapäeval kell 16.00-17.00
  • Reedel kell 15.00-16.00
16-18-AASTASED
  • Teisipäeval kell 19.00-20.00
  • Kolmapäeval kell 19.00-20.00
  • Reedel kell 16.00-17.00

Sõltuvalt lapsest ja tema individuaalsest arengust saavad liituda ka nooremad, aga see toimub eraldi kokkuleppel treeneriga ning nii lapse kui ka grupi huvides on selleks vaja kaasa teha üks või kaks proovitreeningut.

Grupid on väikesed (14-16 inimest) – see annab võimaluse individuaalsemaks lähenemiseks.

Treeninguid viivad läbi kogemustega maadlustreener Kristjan Press (kutsetase EKR5) ning maadlustaustaga endine MMA-sportlane Ott Tõnissaar (kutsetase EKR3). Abiks on maadluskogemusega MMA-sportlased ja juhendajad Alar Hutrov (kutsetase EKR5) ning Sten Saaremäe (kutsetase EKR5). Selline treenerite- ja kogemustepagas on Eestis unikaalne.